Badanie wzroku

Strona główna / Badanie wzroku

Gdzie wykonać badanie wzroku?

W salonach optycznych Lynx Optique można skorzystać z usług optometrysty, który w profesjonalny sposób przeprowadzi badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych. Dzięki profesjonalnej obsłudze, nasi klienci mogą skorzystać z kompleksowej usługi doboru okularów i podczas jednej wizyty w salonie zakupić wymarzone okulary korekcyjne, które nie tylko zapewnią wyraźne widzenie, ale również dodadzą stylu i charakteru codziennym stylizacjom.

Standardowa cena badania wzroku pod okulary optyczne w salonie Lynx Optique to 159 zł. Dla wszystkich klientów, którzy zdecydują się na zakup kompletnej pary okularów korekcyjnych (oprawa + 2 soczewki), koszt badania to jedynie 1 zł.

Jak przebiega badanie wzroku?

Do przeprowadzania badań wzroku wykorzystujemy najnowocześniejszą aparaturę, która pozwala na uzyskanie niezwykle precyzyjnych danych. Visioffice to przyrząd do mierzenia parametrów oczu, za pomocą którego można wykonać dynamiczny pomiar oka w technologii 3D. Dzięki niemu uzyskujemy całkowitą personalizację soczewek optycznych. Pomiar jest szybki, łatwy i nie powoduje dyskomfortu u badanego. Visioffice pozwala na określenie unikalnego
parametru, jakim jest środek obrotu gałki ocznej.

Badanie w celu dobrania okularów korekcyjnych odbywa się na jednej wizycie trwającej około 30 minut. Dobór soczewek kontaktowych to dwie wizyty.
Na pierwszej z nich przeprowadzane jest badanie, a na drugiej (bezpłatnej) optometrysta przeprowadza badania kontrolne, uczy zakładania i zdejmowania soczewek oraz ich codziennej pielęgnacji.

Kto przeprowadza badanie wzroku?

Badania wzroku w salonach optycznych Lynx Optique, zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych, przeprowadzają wykwalifikowani optometryści. Poza badaniem w celu doboru korekcji, oferujemy równieżbezpłatne badania przesiewowe u dzieci, które mają na celu wykrycie wad wzroku i zaburzeń powodujących opóźnienia w rozwoju dziecka, problemy z nauką pisania i czytania oraz dysleksję wzrokową. Badania obejmują dzieci w wieku 4-15 lat.

Na badanie wzroku można umówić się bezpośrednio w jednym z salonów Lynx Optique, telefonicznie lub online.

Co wykrywa badanie wzroku?

Badanie wzroku u optometrysty ma na celu zdiagnozowanie wady wzroku i dobranie odpowiedniej korekcji (okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe).
W przypadku zauważenia niepokojących objawów chorób oczu, optometrysta kieruje pacjenta na wizytę u okulisty.