fbpx
Sklep Shop
BagSklep

Dlaczego warto nosić soczewki?

Wygoda

Perfekcyjne widzenie
w każdej sytuacji

Możesz ich używać
uprawiając sport

Komfort niezależnie
od pogody

Ochrona
przed UV

Jak wygląda badanie wzroku?

1

Na początku Twój specjalista zada Ci kilka pytań

Dzięki temu dowie się więcej o Tobie i o Twoich potrzebach, co pomoże mu zdecydować, które soczewki kontaktowe będą dla Ciebie najlepsze.

2

Następnie specjalista przeprowadzi badanie wzroku

Specjalista przeprowadzi badanie wzroku, oceni stan zdrowia Twoich oczu i dokona odpowiednich pomiarów, aby dobrać odpowiednie soczewki.

3

Potem omówicie razem dostępne rodzaje soczewek

Specjalista przedstawi Ci wszystkie dostępne opcje, po czym wspólnie zdecydujecie, jakie soczewki kontaktowe będą dla Ciebie najlepsze, biorąc pod uwagę charakterystykę Twoich oczu oraz Twój styl życia.

4

Na koniec specjalista założy Ci soczewkę na próbę

Specjalista zbada Twój wzrok oraz dopasuje soczewki kontaktowej, aby upewnić się, że wybrane soczewki są dla Ciebie odpowiednie. Dowiesz się też, jak zakładać, zdejmować i pielęgnować swoje soczewki kontaktowe. Sprawdź salony biorące udział w programie Standard Jakości ACUVUEG, aby zyskać najlepszą opiekę

Zapamiętaj

Makijaż

Załóż soczewki przed nałożeniem makijażu. Zdejmij soczewki przed zmyciem makijażu.

Idziesz spać?

Zdejmij soczewki one też powinny odpocząć.

Nie pływaj!

Pamiętaj, że nie należy pływać w soczewkach kontaktowych.

Soczewki kontaktowe ACUVUE®

chronią Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVa.

Najczęściej zadawane pytania

Czy noszenie soczewek jest wygodne?

Nowoczesne soczewki kontaktowe są bardzo wygodne, ponieważ są cienkie i miękkie. Wiele z nich wykonanych jest z materiałów, które doskonale utrzymują nawilżenie i przepuszczają tlen.

Czy soczewka może się zgubić w oku?

Soczewka kontaktowa nie może wpaść za oko, bo powiada ono tzw. Worek spojówkowy, anatomicznie naturalną barierę uniemożliwiającą soczewce przemieszczenie się „za” oko. Czasem zdarza się, że soczewka może schować się pod górną lub dolną powieką, ale bez problemu można ją wyciągnąć.

Czy soczewki mogą uszkodzić oko?

Jeśli stosujesz się do zaleceń swojego specjalisty, wymieniasz soczewki zgodnie z trybem wymiany, szanse, że Twoim oczom stanie się coś złego spadają niemal do zera.

Mam alergię, czy mogę nosić soczewki kontaktowe?

Alergia zwykle nie jest przeciwwskazaniem do noszenia soczewek kontaktowych, lecz należy pamiętać, że alergeny zatrzymują się na powierzchni soczewek. Dlatego w trakcie alergii pamiętaj by dokładnie oczyszczać soczewki wielokrotnego użytku lub używać soczewek jednodniowych.

Jakie są przeciwwskazania do noszenia soczewek kontaktowych?

Istnieje lista przeciwwskazań do noszenia soczewek kontaktowych, którą każdy specjalista doskonale zna (np. jednooczność, przewlekłe stany zapalne oka czy niektóre choroby ogólnoustrojowe). Dlatego zamiast zastanawiać się czy możesz nosić soczewki kontaktowe, po prostu zapytaj o to specjalistę podczas wizyty.

Jak często chodzić do specjalisty?

Częstotliwość wizyt kontrolnych określa specjalista. Jeśli natomiast termin kolejnej wizyty kontrolnej nie został ustalony najlepiej kontrolę przeprowadzać co 6 miesięcy, natomiast nie rzadziej niż raz w roku.

Dlaczego wybrać soczewki z ochroną UV?

Soczewka kontaktowa z filtrem UV blokuje szkodliwe promieniowanie i pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed negatywnym działaniem tego promieniowania. Najlepszym połączeniem dla ochrony twoich oczu w słoneczny dzień to okulary przeciwsłoneczne z odpowiednim filtrem- chroniące okolice oka, soczewki kontaktowe i do tego kapelusz z dużym rondem.

Czy noszenie soczewek jest zdrowe?

Jeśli stosujesz się do zaleceń swojego specjalisty, wymieniasz soczewki zgodnie z trybem wymiany, szanse, że Twoim oczom stanie się coś złego spadają niemal do zera.

Czy można mieć alergię na soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe produkowane są z materiałów biokompatybilnych, co oznacza, że prawdopodobieństwo alergii związanej z materiałem soczewki jest znikome. Natomiast można mieć alergię na składniki płynów używanych do pielęgnacji soczewek lub płynu, w którym zanurzone są soczewki w blistrze. Jeśli odczuwasz dyskomfort zgłoś się do swojego specjalisty, aby pomógł on dobrać Ci odpowiednie produkty dla ciebie.

Czy muszę mieć okulary jak noszę soczewki?

Noszenie soczewek kontaktowych nie wyklucza konieczności posiadania okularów, gdyż nie zawsze można nosić soczewki kontaktowe, na przykład w trakcie przeziębienia czy infekcji oczu. Nawet jeśli większość czasu w ciągu dnia spędzamy w soczewkach kontaktowych warto mieć okulary, które zapewnią Ci odpowiednią korekcję wzroku, jeśli zdarzy się dzień gdy nie będziesz mógł założyć swoich soczewek kontaktowych.

Czy soczewka może wpaść za oko?

Soczewka kontaktowa nie może wpaść za oko, bo powiada ono tzw. Worek spojówkowy, anatomicznie naturalną barierę uniemożliwiającą soczewce przemieszczenie się „za” oko. Czasem zdarza się, że soczewka może schować się pod górną lub dolną powieką, ale bez problemu można ją wyciągnąć.

Czy mogę nosić soczewki, jeśli mam dużą wadę wzroku lub astygmatyzm?

Praktycznie nie ma ograniczeń, jeżeli chodzi o moc soczewek kontaktowych – miękkie soczewki kontaktowe produkowane są w zakresie bardzo dużych zakresach mocy. Również osoby z astygmatyzmem mogą używać soczewek kontaktowych, gdyż jest wiele soczewek kontaktowych posiadających tzw. „cylinder”, który odpowiednio dobrany przez specjalistę zapewni ci doskonałe widzenie nawet jeśli masz astygmatyzm.

Od jakiego wieku można nosić soczewki?

Nie ma zarówno dolnej jak i górnej granicy wieku od którego i do którego można nosić soczewki kontaktowe. Specjalista po wywiadzie, ocenie kondycji w jakiej znajdują się Twoje oczy decyduje czy możesz nosić soczewki kontaktowe.