Szkła  progresywne to bardzo specyficzny rodzaj soczewek okularowych, które zapewniają wyraźne widzenie na każdą odległość   Z wiekiem, gałki oczne  tracą swoją elastyczność, a tym samym pogarsza się ostrość widzenia. Zmniejszenie zdolności akomodacyjnych powoduje, że widzenie przedmiotów z różnych odległości staje się niewyraźne, lub co najmniej niewystarczająco ostre. Zjawisko to nazywa się prezbiopią i sprawia, że konieczne jest posiadanie dwóch par okularów: do bliży, czyli do czytania, i dali – tzw. okulary do „chodzenia’”.

Na ratunek idą tutaj soczewki progresywne, które pozwalają wszystkim prezbiopom odzyskać naturalne widzenie na każdą odległość.  Przyzwyczajenie się do ich stosowania może być dla niektórych kłopotliwe i zająć trochę czasu.  Jedni przyzwyczają się do „progresów” od razu, inni potrzebują więcej czasu, np. tydzień, dwa tygodnie, ale są też tacy, którzy do soczewek progresywnych w ogóle nie potrafią  się przyzwyczaić. Dlatego w przypadku zakupu pierwszej pary okularów progresywnych konieczne jest sprawdzenie na własnych oczach, czy szkła tego rodzaju nam odpowiadają i czy widzenie w nich jest komfortowe. Okulary progresywne, ze względu na zaawansowaną technologię łączenia dwóch zupełnie różnych soczewek to dość spory wydatek.

Co będzie, jeśli okaże się, że nam nie odpowiadają i powodują dyskomfort ?

W takim przypadku proponujemy bardzo komfortową i niwelującą ryzyko trzymiesięczną gwarancję adaptacji.

Każdy klient, który zakupi w salonie Lynx  kompletną parę okularów progresywnych ma możliwość wymiany soczewek na inne aby zapewnić komfortowe widzenie.  Wymiana możliwa jest w salonie zakupu. Salon oferuje bezpłatną wymianę szkieł progresywnych dostępnych w ramach oferty szkieł progresywnych  Varilux. Dzięki temu, klient może otrzymać nowe, bardziej odpowiadające  jego potrzebom soczewki korekcyjne. Warto wspomnieć, że wymiana odbywa się w ramach szkieł proponowanych przez tego samego producenta.

W przypadku takiej sytuacji specjaliści z salonów Lynx ponowią badanie oraz sprawdzą parametry szkieł aby zobaczyć czy został popełniony jakiś błąd, czy jest to jedynie kwestia nieprzyzwyczajenia. W obu sytuacjach klientowi przysługuje możliwość wymiany! Czasami dyskomfort nie jest spowodowany błędami w badaniu a po prostu indywidualnymi potrzebami i odczuciami klienta. W salonach Lynx stawiamy je na pierwszym miejscu, oferując indywidualne rozwiązania i dostosowanie szkieł, tak aby pasowały idealnie.

Szkła progresywne wymagają przyzwyczajenia oka i twarzy do korzystania z nich. Czasami również konieczne jest nauczenie klienta, jak one działają. Chcemy być elastyczni wobec naszych klientów, dlatego też robimy wszystko, aby jak najlepiej dopasować okulary do ich potrzeb. Co więcej, dla wszystkich tych, którym okulary progresywne nie przypadną do gustu, oferujemy możliwość wymiany ich na dwie osobne pary okularów – jedne przeznaczone do bliży i drugie, do dali. Klient może wybrać kolejne oprawki, a my umieścimy w nich odpowiednie szkła. Szkła progresywne potrafią być na tyle kosztowne, że klient będzie mógł wybrać nowe oprawki spośród całego asortymentu salonu.

Realizacja gwarancji

To, co z pewnością nas wyróżnia na rynku, to bardzo indywidualne podejście do klienta. Chcemy, aby każda osoba czuła się zaopiekowana, a także bezpieczna podczas robienia zakupów. Gwarancja trzymiesięcznej adaptacji do szkieł progresywnych niweluje ryzyko ponoszenia wysokich kosztów, związanych z zakupem kilku par nowych okularów. Zapewnienie naszym klientom komfortu jest dla nas niezwykle istotne.

Aby móc zrealizować gwarancję, należy udać się do salonu optycznego, w którym dokonało się zakupu wraz z paragonem i ustalić z konsultantem wymianę. Nasz doświadczony zespół z pewnością pomoże w jej realizacji, a także w wyborze bardziej wygodnej i oczekiwanej opcji. Nasi klienci nie muszą się martwić, że zakup nowych okularów okaże się niewypałem, a wykorzystane środki finansowe przepadną bezpowrotnie. Stawiamy na komfort, bezpieczeństwo i poczucie satysfakcji podczas zakupu okularów w salonach optycznych Lynx.

Gwarancja Satysfakcji na szkła progresywne w Lynx Optique w punktach

  • Trzymiesięczne prawo adaptacji do soczewek progresywnych
  • W ramach gwarancji klientowi przysługuje jednorazowa możliwość bezpłatnej wymiany zakupionych szkieł
  • Wymiana na soczewki tego samego producenta co przy oryginalnym zakupie
  • Wymiana jest dostępna w salonie w którym dokonano zakupu
  • Wymiana dostępna jest w ramach produktów w tej samej kategorii cenowej
  • W momencie gdy klient nie może się przyzwyczaić do soczewek progresywnych możliwa jest wymiana na dwie pary okularów: jedne przeznaczone do bliży, drugie do dali
  • Ewentualną różnicę w cenie pokrywa klient, a salon różnicy w cenie nie zwraca