Okulary, jak każdy inny zakupiony produkt, mogą ulec uszkodzeniu. Oprawki są szczególnie narażone na różne urazy, ponieważ nosimy je właściwie codziennie, zdejmujemy, zakładamy, chowamy do etui. Okulary są w ciągłym użytkowaniu. Nierzadko mogą one również, zupełnie przez przypadek, upaść na podłogę. Dlatego tak ważna jest ochrona okularów oraz poczucie bezpieczeństwa wiążące się z możliwością ich naprawy lub wymiany. O uszkodzenie okularów nie jest trudno.

W związku z tym, w salonach optycznych Lynx Optique oferujemy Klientom trzyletnią gwarancję na uszkodzenia, a co najważniejsze – jest ona całkowicie bezpłatna i przysługuje „z urzędu” każdemu kto kupił okulary. Dzięki niej osoby, które zakupiły u nas okulary, aż przez trzy lata mogą czuć się bezpiecznie, że uszkodzenie jakiegokolwiek elementu produktu nie będzie wiązało się z koniecznością zakupu nowych okularów.

Trzyletnia gwarancja na uszkodzenia – co trzeba wiedzieć

Na początek warto podkreślić, że realizacja tej gwarancji jest dla każdego klienta bardzo prosta. W przypadku incydentu, wystarczy udać się do salonu Lynx, wraz z dowodem pierwotnego zakupu i zgłosić szkodę. Przez pierwszy rok trwania gwarancji obejmuje ona wymianę soczewek i naprawę oprawek całkowicie bezpłatnie. W drugim i trzecim roku natomiast, salon umożliwia wymianę uszkodzonych elementów, której koszt wynosi 40% wartości wymienianego artykułu. Oznacza to, że w przypadku korzystania z gwarancji klient zapłaci zaledwie 40% kosztu danego zepsutego elementu, na przykład zausznika. Warto podkreślić, że nie jest to 40% ceny całych okularów, a tylko danej części zgłaszanej do gwarancji. W przypadku wymiany soczewek umożliwiamy wstawienie nowych, o tej samej korekcji, która została pierwotnie zakupiona. Z gwarancji można skorzystać w całej Polsce.

Oferowana przez nas gwarancja obejmuje wszelkie uszkodzenia, również te mechaniczne zrobione przez klienta w czasie korzystania z produktu. Trzyletnia gwarancja na uszkodzenia ma jednocześnie bardzo mało ograniczeń. Wyłączone są z niej jedynie zarysowania, a także okulary zakupione w Outlecie Lynx Optique.

Zakres gwarancji jest bardzo szeroki i nie jest to oferta jednorazowa. Oznacza to, że gwarancja nie wygasa po jednokrotnym zgłoszeniu szkody. Klient ma prawo jednorazowego skorzystania z gwarancji na każdy element okularów. Jeśli, przykładowo, uszkodzeniu uległ lewy zausznik i został naprawiony w ramach gwarancji, klient może ponownie z niej skorzystać jeśli zepsuje prawy zausznik itd. Z gwarancji jednorazowo można skorzystać w przypadku uszkodzenia gdy konieczna wymiana jest całych okularów (a więc i oprawka i szkła korekcyjne).

Gwarancja na uszkodzenia – wartościowa oferta

Warto podkreślić, że oferowana przez nas trzyletnia gwarancja na uszkodzenia to produkt wyjątkowy i rzadko spotykany na rynku. W większości salonów optycznych Klient musi dokupić dodatkowe ubezpieczenie, aby w razie uszkodzeń móc naprawić okulary, czy wymienić soczewki na nowe, a i tak często musi jeszcze do tego dopłacić. Takie ubezpieczenie przysługuje tylko przez rok i wiąże się z poniesieniem dodatkowego kosztu. Kupując okulary w salonie Lynx Optique taka usługa jest w cenie, przy okazji dokonania u nas zakupu, a co więcej – trwa aż 36 miesięcy.

Dodatkowo w Lynx Optique Klient zapłaci tylko gdy  sam wyrazi na to zgodę i chęć np. przy wymianie soczewek, Klient życzy sobie, aby nowe miały dodatkową lub lepszą powłokę. W takim przypadku salon Lynx pokrywa koszt wymiany soczewek na takie, jakie są opisane w dowodzie zakupu, a dodatkowe opcje klient może dokupić.

Trzyletnia gwarancja na uszkodzenia jest bardzo bezpieczną opcją dla naszych klientów. Zależy nam, aby każdy, kto wyjdzie z naszego salonu z nowymi okularami, czuł się zaopiekowany i chętnie wracał do nas przy okazji nowych zakupów. Co więcej, taka oferta gwarantuje, że każdy klient będzie cieszył się zakupionymi u nas okularami przez wiele lat, bez konieczności wymiany ich na nowe.

Gwarancja na uszkodzenia w punktach

  • Gwarancja obejmuje 36 miesięcy od zakupu okularów
  • Gwarancja obowiązuje na terenie całej Polski
  • Wymiana dostępna jest w ramach produktów w tej samej kategorii cenowej
  • Wymiana możliwa jest 1 raz dla każdego elementu
  • Z gwarancji można skorzystać za okazaniem dowodu zakupu
  • W 1 roku trwania gwarancji wymiana/ naprawa w miarę dostępności części bezpłatnie
  • W 2 i 3 roku trwania gwarancji wymiana/ naprawa w miarę dostępności części w cenie 40% wartości wymienianego elementu
  • Oferta nie obowiązuje w Lynx Optique Outlet