Nasi optometryści

Strona główna / Nasi optometryści

Kim jest optometrysta

Optometrysta to osoba, która obok okulisty, dba o zdrowie naszych oczu. To właśnie do tego specjalisty udajemy się, gdy potrzebujemy dobrać korekcję odpowiednią do naszej wady wzroku. Aby móc z powodzeniem pełnić ten zawód, trzeba wcześniej ukończyć odpowiednie studia wyższe.

Optometrysta a okulista

Okulista to lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu chorób oczu, takich jak zaćma, jaskra, schorzenia siatkówki, czy choroby przedniego odcinka oka. Wiedzę niezbędną do bycia okulistą zdobywa się na wieloletnich studiach medycznych. Optometrysta natomiast to specjalista odpowiedzialny za dobór okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych.

Gdzie przyjmuje optometrysta?

Salony Lynx Optique to nie tylko szeroki wybór okularów optycznych i przeciwsłonecznych oraz profesjonalna obsługa doświadczonych specjalistów, ale również możliwość zbadania wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych. W każdym z naszych salonów stacjonarnych
oferujemy usługi optometrysty, dzięki czemu podczas jednej wizyty w Lynx Optique nasi klienci mogą zakupić wymarzone oprawki, dopasować do nich szkła korekcyjne i już w przeciągu kilku dni cieszyć się nowym akcesorium oraz wyraźnym widzeniem.

Nasi optometryści

Wizyta u naszego optometrysty trwa około 30 minut. Podczas takiego spotkania specjalista przeprowadza wywiad oraz szereg badań z wykorzystaniem
najnowocześniejszego sprzętu, aby wizyta nie tylko pozwoliła na szczegółowe zdiagnozowanie wady wzroku, ale również była komfortowa dla pacjenta. Usługa optometrysty to nie tylko badanie pod kątem doboru okularów korekcyjnych, ale również możliwość dopasowania odpowiednich soczewek
kontaktowych. Diagnostyka wady wzroku dla osób noszących soczewki kontaktowe różni się od tej w przypadku okularów optycznych. Parametry obu mogą być inne u jednej osoby, ponieważ soczewki noszone są bezpośrednio na oku, a szkła okularowe położone są w odległości kilku centymetrów od gałki ocznej. Dodatkowo, dobór soczewek kontaktowych wymaga określenia parametrów, takich jak promień krzywizny soczewki i średnica soczewki. Badanie wzroku
w celu doboru soczewek kontaktowych w Lynx Optique składa się z dwóch wizyt. Pierwsza to wywiad i badanie, a druga to wizyta kontrolna z nauką zakładania i zdejmowania soczewek.

Badanie w celu dobrania okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych, przy zakupie kompletnej pary okularów (oprawki i 2szkła korekcyjne -soczewki) lub trzech opakowań soczewek w naszym salonie, to koszt zaledwie 1zł. Osoby, które nie zdecydują się na dokonanie zakupu okularów/soczewek również mogą skorzystać z opieki optometrysty Lynx Optique w cenie 109 zł. Na badanie można umówić się bezpośrednio w salonie, telefoniczne lub online przez portal Medistore.

Co obejmuje badanie?

Badania wzroku przeprowadzane są przez certyfikowanych optometrystów, w wyposażonym gabinecie optycznym z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu optycznego.  Wizyta, która trwa około 30 minut, składa się z wywiadu medycznego oraz badania docelowego oraz indywidualnych pomiarów, aby soczewki okularowe były idealnie ustawione i dopasowane do oczu.

Wizyta w Lynx Optique to gwarancja profesjonalnej obsługi i najlepszego badania optometrycznego.