Bezpłatna kontrola techniczna

Strona główna / Bezpłatna kontrola techniczna

Dla każdego okularnika okulary są przedmiotem codziennego użytku. Najczęściej nosimy je przez cały dzień lub przynajmniej przez kilka godzin dziennie. W każdym przypadku niezwykle istotnym jest, aby były one czyste, pozbawione uszkodzeń oraz dobrze leżały do twarzy. Oprawki zsuwające się z nosa przy każdym pochyleniu głowy nie tylko świadczą o ich niepoprawnym dopasowaniu, ale również powodują bardzo duży dyskomfort noszenia okularów. W przypadku początkujących okularników mogą nawet skutecznie zniechęcić do ich dalszego użytkowania.

W salonach Lynx Optique zdajemy sobie sprawę z tego, że okulary powinny być na tyle wygodne, aby ich codzienne noszenie było tak komfortowe, że praktycznie niezauważalne. Dlatego też oferujemy osobom odwiedzającym nasz salon bezpłatną kontrolę techniczną okularów.

Bezpłatna kontrola techniczna – co obejmuje?

Na początek warto podkreślić, że gwarancja, jaką jest bezpłatna kontrola techniczna, skierowana jest do wszystkich osób, nie tylko do klientów salonów optycznych Lynx Optique. Nawet jeśli oprawki zostały zakupione w innym salonie, można przyjść do nas i skorzystać z takiej usługi. Każdy okularnik jest u nas mile widziany, a usługi przez nas oferowane są na najwyższym poziomie.

Gwarancja obejmuje kilka elementów: czyszczenie, kontrolę techniczną oraz dezynfekcję oprawek. Okulary w naszym salonie oczyszczane są w specjalnej myjce ultradźwiękowej, dzięki czemu zauważymy czystość nawet na najmniejszych elementach, na przykład między noskami  czy śrubkami. Dodatkowo, okulary zostaną zdezynfekowane, co jest szczególnie ważne w obecnych czasach, w trakcie pandemii COVID-19. Okulary nosimy na twarzy, blisko oczu, a dotykamy ich rękami kilkanaście razy dziennie. Dlatego też tak istotnym jest, aby zadbać o ich higienę. Co więcej, patrzenie na świat przez zabrudzone soczewki nie tylko zmienia obraz i wpływa na widoczność, ale ma również negatywny wpływ na nasz wzrok.

Kontrola techniczna okularów obejmuje:

  • kontrolę zauszników
  • wymianę nosków
  • dokręcanie śrubek
  • sprawdzenie osadzenia soczewek
  • dopasowanie oprawek do twarzy

Salon Lynx Optique umożliwia montaż i wymianę nosków zupełnie bezpłatnie. Jeszcze raz należy podkreślić, że cała gwarancja kontroli technicznej jest całkowicie bezkosztowa, niezależnie od tego, czy okulary zostały zakupione w jednym z naszych sklepów, czy też nie. Dokręcenie śrubek i dopasowanie oprawek do twarzy daje ogromny komfort noszenia. W związku z tym, warto raz na kilka miesięcy, lub częściej w razie potrzeb, udać się do salonu optycznego, aby dokonać odpowiedniego przeglądu okularów. Nasze salony znajdują się w największych galeriach handlowych w całej Polsce, wystarczy więc podczas zakupów zajrzeć do nas na chwilkę by cieszyć się komfortem widzenia!

Kontrola techniczna i mycie okularów z dezynfekcją nie zajmie więcej niż 5 – 10 minut. W tym czasie można zapoznać się ofertą naszego salonu, udać się na badanie wzorku, czy po prostu porozmawiać z jednym z naszych specjalistów. Czas oczekiwania z pewnością minie w bardzo miłej atmosferze.

Dlaczego warto skorzystać z gwarancji?

Przede wszystkim, dzięki regularnemu myciu i przeprowadzaniu kontroli technicznych, okulary będą nam służyć znacznie dłużej. Takie kontrole mogą zapobiec postawaniu niektórych uszkodzeń wymagających kosztownych napraw, a wymiany oprawek na nowe będą rzadsze. Sprawią również, że codzienne noszenie okularów stanie się przyjemnością.

Wymiana okularów, czy naprawianie uszkodzeń, dla wielu z nas wiąże się z ponoszeniem niemałych kosztów. Dlatego też warto dbać o okulary na każdym etapie ich eksploatacji, od pierwszego dnia zakupu. Jeśli udamy się na kontrolę techniczną w odpowiednim momencie, prawdopodobnie unikniemy usterek związanych, na przykład, z brakiem nosków, czy ich nieodpowiednim kształtem.

Wszystkich okularników zapraszamy do salonów Lynx Optique, aby skorzystać z wyjątkowej oferty, jaką jest bezpłatna kontrola techniczna okularów.

Bezpłatna kontrola techniczna w punktach

  • Przysługuje każdemu – nawet jeśli okulary nie były zakupione w Lynx Optique
  • W trakcie kontroli dokręcimy śrubki, naprawimy noski, sprawdzimy zauszniki
  • Okulary zostaną wyczyszczone ultradźwiękami i zdezynfekowane