Gwarancja adaptacji – okulary progresywne

Strona główna / Gwarancja adaptacji – okulary progresywne

Szkła progresywne to bardzo specyficzny rodzaj soczewek okularowych, które zapewniają wyraźne widzenie na każdą odległość. Z wiekiem gałki oczne tracą swoją elastyczność, a tym samym pogarsza się ostrość widzenia. Zmniejszenie zdolności akomodacyjnych oka powoduje, że widzenie przedmiotów z różnych odległości staje się niewyraźne lub co najmniej niewystarczająco ostre. Zjawisko to nazywa się prezbiopią i sprawia, że potrzebujemy dwóch par okularów: do bliży, czyli do czytania, i dali – tzw. okulary do „chodzenia”.

Rozwiązaniem tego problemu są soczewki progresywne, które pozwalają wszystkim osobom, których dotyczy prezbiopia, znów widzieć ostro na każdą odległość. Do korzystania z soczewek progresywnych trzeba się jednak przyzwyczaić i może to być kłopotliwe, a także zająć trochę czasu. Jedni przyzwyczają się do „progresów” od razu, inni potrzebują od kilku dni do 2 tygodni, ale są też tacy, którzy do soczewek progresywnych w ogóle nie potrafią przywyknąć. Dlatego gdy kupujemy pierwszą parę okularów progresywnych, trzeba sprawdzić na własnych oczach, czy szkła tego rodzaju nam odpowiadają i czy widzimy w nich komfortowo. Okulary progresywne, ze względu na zaawansowaną technologię łączenia dwóch zupełnie różnych soczewek, to dość spory wydatek.

Co będzie, jeśli okaże się, że nam nie odpowiadają i powodują dyskomfort?

Lynx Optique zapewnia komfortową i niwelującą ryzyko 3-miesięczną gwarancję adaptacji.

Każdy klient, który kupi w salonie Lynx kompletną parę okularów progresywnych (oprawki i 2 soczewki progresywne Varilux), może wymienić soczewki na inne, aby dobrze widzieć. Wymiana możliwa jest w salonie zakupu. Salon oferuje bezpłatną wymianę szkieł progresywnych dostępnych w ramach oferty szkieł progresywnych Varilux. Dzięki temu klient może otrzymać nowe, bardziej odpowiadające jego potrzebom soczewki korekcyjne. Wymieniane soczewki muszą być produkowane przez tego samego producenta. Aby skorzystać z gwarancji adaptacji, trzeba dołączyć do bezpłatnego programu lojalnościowego MediClub.

Zanim dojdzie do wymiany, specjaliści z salonów Lynx Optique ponowią badanie oraz sprawdzą parametry szkieł, aby zobaczyć, czy podczas realizacji zamówienia został popełniony jakiś błąd, czy jest to jedynie kwestia nieprzyzwyczajenia. W obu sytuacjach klientowi przysługuje możliwość wymiany! Czasami dyskomfort nie jest spowodowany błędami w badaniu, a po prostu indywidualnymi potrzebami i odczuciami klienta. W salonach Lynx Optique stawiamy je na pierwszym miejscu, oferując indywidualne rozwiązania i dostosowanie szkieł, tak aby pasowały idealnie.

Aby komfortowo widzieć przez szkła progresywne, oko i twarz muszą się do nich przyzwyczaić. Czasami również klient musi nauczyć się, jak one działają. Chcemy być elastyczni wobec naszych klientów, dlatego też robimy wszystko, aby jak najlepiej dopasować okulary do ich potrzeb. Co więcej: wszystkim, którym okulary progresywne nie przypadną do gustu, oferujemy możliwość wymiany ich na dwie osobne pary okularów – jedne przeznaczone do bliży i drugie – do dali. Klient może wybrać kolejne oprawki, a my umieścimy w nich odpowiednie szkła. Szkła progresywne mogą być tak drogie, że klient będzie mógł wybrać nowe oprawki spośród całego asortymentu salonu.

Realizacja gwarancji

To, co z pewnością nas wyróżnia na rynku, to bardzo indywidualne podejście do klienta. Chcemy, aby każda osoba otrzymała obsługę i opiekę najwyższej jakości, a także by czuła się bezpieczna podczas robienia zakupów. Gwarancja 3-miesięcznej adaptacji do szkieł progresywnych niweluje ryzyko ponoszenia wysokich kosztów, związanych z zakupem kilku par nowych okularów. Komfort klientów jest dla nas niezwykle istotny.

Aby skorzystać z gwarancji adaptacji, trzeba z paragonem i okularami udać się do salonu optycznego, w którym zostały one kupione, i ustalić z konsultantem wymianę. Nasz doświadczony zespół z pewnością pomoże w jej realizacji, a także w wyborze lepszego rozwiązania. Nasi klienci nie muszą się martwić, że zakup nowych okularów okaże się porażką, a wykorzystane środki finansowe przepadną bezpowrotnie. W salonach optycznych Lynx stawiamy na komfort, bezpieczeństwo i poczucie satysfakcji podczas zakupu okularów.

Gwarancja adaptacji w Lynx Optique w punktach

  • Gwarancja umożliwia 3-miesięczną adaptację do soczewek progresywnych przy zakupie pełnych okularów korekcyjnych.
  • W ramach gwarancji klientowi przysługuje jednorazowa możliwość bezpłatnej wymiany zakupionych szkieł lub wymiana szkieł progresywnych na 2 pary okularów ze szkłami jednoogniskowymi.
  • Wymieniane soczewki progresywne muszą być tego samego producenta co soczewki w zakupionych okularach.
  • Wymianę można zrealizować tylko w tym salonie, gdzie zakupiono okulary.
  • Wymiana jest możliwa w ramach produktów z tej samej kategorii cenowej.
  • Jeśli klient nie może się przyzwyczaić do soczewek progresywnych, może je wymienić na 2 pary okularów jednoogniskowych: jedne do bliży, drugie do dali.
  • Ewentualną różnicę w cenie pokrywa klient, a salon różnicy w cenie nie zwraca.
  • Warunkiem skorzystania z gwarancji satysfakcji jest udział w bezpłatnym programie lojalnościowym MediClub.