Ściereczki do okularów

Strona główna / Ściereczki do okularów

Wyświetlanie 12 z 2 wyników

Akcesoria do czyszczenia okularów

Akcesoria do czyszczenia okularów to produkty, które powinna posiadać każda osoba nosząca na co dzień okulary, zarówno te korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne. Szkła okularowe wymagają codziennej pielęgnacji z wykorzystaniem profesjonalnych produktów, takich jak ściereczki do okularów oraz płyny do okularów. Korzystanie z nieumytych okularów nie tylko wpływa negatywnie na jakość i komfort widzenia, ale również na zdrowie i kondycję naszych oczu.

Lynx Optique to sieć profesjonalnych salonów optycznych i wygodny sklep internetowy, w którym dostępna jest szeroka gama oprawek korekcyjnych, okularów przeciwsłonecznych, soczewek kontaktowych, a także akcesoriów do soczewek i okularów. W ofercie znajdują się płyny do soczewek, krople do oczu, łańcuszki do okularów, etui na okulary, a także akcesoria do czyszczenia okularów. Naszym Klientom oferujemy wysokiej jakości szampony do czyszczenia okularów w trzech wariantach zapachowych: miętowy, kwiatowy oraz miętowo-jagodowy. Produkty te są wydajne i bardzo wygodne w użyciu.

Szampon do czyszczenia okularów to najlepszy sposób na codzienną pielęgnację oprawek i szkieł okularowych. Preparat, dzięki naturalnemu pH, jest w pełni bezpieczny dla okularów, przy jednoczesnym bardzo wysokim poziomie usuwania zabrudzeń. Formuła szamponu pozwala na skuteczne usunięcie kurzu, potu, sebum, odcisków palców oraz innych zanieczyszczeń środowiskowych. Co więcej, szampon likwiduje szkodliwe mikroorganizmy osiadające na powierzchni okularów, również w miejscach mniej dostępnych dla ściereczek, czy innych środków. Stosowanie szamponu jest niezwykle proste i szybkie. Wystarczy spryskać okulary i spłukać pod bieżącą wodą. Przyjemny zapach produktu utrzymuje się przez długi czas dając wyjątkowe uczucie świeżości.

Jak skutecznie czyścić okulary?

Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne należy regularnie pielęgnować. Dzięki temu nie tylko służą nam one dłużej, ale przede wszystkim ich czystość podnosi komfort użytkowania. Patrzenie przez zabrudzone, zakurzone soczewki okularowe ogranicza widzenie, a także powoduje spory dyskomfort. Długotrwałe patrzenie przez brudne okulary może mieć negatywny wpływ na nasz wzrok, powodując nadmierne zmęczenie oczu, które zamiast koncentrować się na oglądanym przedmiocie, skupiają się na drobinkach brudu. Do czyszczenia okularów służą dwa podstawowe produkty, które należy mieć zawsze przy sobie. Są to: chusteczki do okularów i płyn do czyszczenia okularów.

Chusteczki do okularów usuną brud zarówno ze szkieł okularowych, jak i z oprawek. Z tej metody pielęgnacji możemy korzystać, gdy soczewki tego wymagają, w domu, w szkole, czy w pracy. Wysokiej jakości ściereczka do okularów powinna być zawsze pod ręką, aby móc skutecznie usunąć nawet najmniejsze zabrudzenia. Płyny do okularów lub szampon do czyszczenia okularów warto stosować przynajmniej raz dziennie, aby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń i mikroorganizmów, które zebrały się na okularach przez cały dzień. Ważnym jest, aby czyścić nie tylko szkła, ale również oprawki, w tym noski i zauszniki. Tak wyczyszczone okulary będą bezpieczne dla oczu i komfortowe w użytkowaniu.

Czym nie czyścić okularów?

Do pielęgnacji okularów nie stosujemy artykułów higienicznych, takich jak: chusteczki, ręczniki papierowe, czy papier toaletowy. Nie należy również przecierać szkieł okularowych o ubranie, czy inne przypadkowe skrawki materiału. Na wszystkich tych produktach mogą znajdować się szorstkie drobinki, które porysują soczewki. Takich uszkodzeń nie można usunąć, a zarysowane szkła trzeba wymienić na nowe. Warto sięgać po bezpieczne sposoby mycia szkieł i oprawek, z wykorzystaniem ściereczek do okularów i płynów do czyszczenia okularów.