Płyny do soczewek

Strona główna / Płyny do soczewek

Wyświetlanie 14 z 4 wyników

Płyny do soczewek

Płyn do soczewek kontaktowych to produkt, który powinien posiadać każdy użytkownik soczewek. Służy on do pielęgnacji soczewek, ich codziennego mycia, a także przechowywania. Soczewki kontaktowe są bardzo wygodną i często stosowaną alternatywą dla okularów korekcyjnych. Wiele osób stosuje oba sposoby korygowania wad wzroku zamiennie. Soczewki kontaktowe są chętnie noszone latem, czy podczas aktywności fizycznej. Zapewniają komfortowe, wyraźne widzenie, bez obaw o zgubienie lub uszkodzenie oprawek okularowych.

Noszenie soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku, czyli soczewek miesięcznych i dwutygodniowych, wymaga ich odpowiedniej pielęgnacji. Do przechowywania soczewek potrzebne jest pudełko na soczewki i specjalistyczny płyn do soczewek. Przed każdym założeniem i po zdjęciu soczewek należy je dokładnie wyczyścić, a po zdjęciu umieścić w pudełku, w pełni zanurzone w płynie. Takie bezpieczne przechowywanie soczewek nie tylko zapobiega ich wyschnięciu, ale również chroni przed uszkodzeniami i bakteriami. Osoby, które chcą nosić soczewki kontaktowe bez konieczności dbania o pielęgnację, mogą wybrać soczewki kontaktowe jednodniowe. Takie soczewki są jednorazowe, czyli zakładamy je wyjmując prosto z oryginalnego opakowania, a po zdjęciu wyrzucamy do kosza na śmieci, aby kolejnego dnia sięgnąć po nową parę.

Soczewki kontaktowe mogą być pielęgnowane wyłącznie z wykorzystaniem specjalistycznych płynów do soczewek. Nie można do ich czyszczenia stosować wody, czy jakichkolwiek innych płynów. Mogą one pozostawiać na soczewkach bakterie, mikroorganizmy lub inne substancje szkodliwe dla naszych oczu. Soczewki muszą być zawsze w bardzo dobrym stanie, wolne od osadów białkowych, bakterii czy uszkodzeń. Jeśli zaniedbamy regularne czyszczenie soczewek, znacznie szybciej ulegną one zniszczeniu, komfort widzenia się obniży, a nasze oczy będą narażone na rozwój infekcji.

Rodzaje płynów do soczewek

Płyn pielęgnacyjny i płyn dezynfekujący do soczewek to podstawa codziennej ich pielęgnacji. Każdy, kto używa soczewek, powinien posiadać dobrej jakości płyn do soczewek. Obecnie na rynku dostępne są różne typy płynów dostosowane do rodzajów soczewek kontaktowych. Różnią się one od siebie składem, zastosowanymi substancjami, działaniem, czy długością przydatności do użytku.

Wyróżnia się płyny pielęgnacyjne, płyny dezynfekujące oraz płyny wielofunkcyjne. Najczęściej sięgamy po ten trzeci typ, ponieważ jest wygodny w stosowaniu. Inna klasyfikacja wskazuje na płyny przeznaczone do soczewek twardych oraz płyny do soczewek miękkich. Kupując płyn do soczewek należy upewnić się, że można go stosować do rodzaju soczewek, które obecnie nosimy. Nie należy stosować płynów do soczewek twardych nosząc soczewki miękkie i odwrotnie, ponieważ można w ten sposób zniszczyć soczewki.

Płyny do soczewek występują w postaci płynów jednostopniowych i dwustopniowych. Płyny jednostopniowe mają dwie funkcje: pielęgnacyjną i dezynfekującą. Można stosować je zarówno do czyszczenia soczewek, jak i ich przechowywania. Płyny dwustopniowe to dwa rodzaje płynu, gdzie każdy pełni osobną funkcję: pielęgnacyjną i dezynfekującą. Do przechowywania soczewek może być stosowany wyłącznie płyn o działaniu pielęgnacyjnym. Dwustopniowe płyny do soczewek kontaktowych są obecnie stosowane bardzo rzadko. Użytkownicy soczewek znacznie częściej sięgają po wielofunkcyjne płyny jednostopniowe.

Płyny do soczewek w Lynx Optique

Lynx Optique to sieć nowoczesnych i profesjonalnych salonów optycznych oraz sklep internetowy. W asortymencie znajdują się okulary korekcyjne, okulary przeciwsłoneczne, soczewki kontaktowe oraz akcesoria: etui na okulary, łańcuszki do okularów, szampony do czyszczenia okularów, krople do oczu oraz płyny do soczewek. Szeroki wybór produktów sprawia, że każdy znajdzie w ofercie to, czego obecnie poszukuje. Zakupy w Lynx Optique są szybkie, wygodne i bezpieczne.

W ofercie sklepu Lynx Optique dostępne są wysokiej jakości płyny do soczewek kontaktowych, pochodzące od renomowanych producentów, takich jak Ciba Vision i Acuvue.

Solo Care Aqua to propozycja od Ciba Vision. Jest to płyn wielofunkcyjny do pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych. Użytkownicy soczewek silikonowo-hydrożelowych będą z pewnością zadowoleni z działania tego produktu. Solo Care Aqua skutecznie dezynfekuje, oczyszcza, a także nawilża soczewki. Innowacyjny system HydroLock wykorzystuje sorbitol i prowitaminę B5, aby ochronić soczewki przed działaniem bakterii, a jednocześnie intensywnie je zwilżyć. Do każdego opakowania płynu dołączony jest oryginalny pojemnik na soczewki, który dzięki zastosowaniu jonów srebra, ma wysokie właściwości antybakteryjne. Płyn do soczewek Solo Care Aqua dostępny jest w dwóch wariantach pojemności – 90 ml i 360 ml.

Acuvue RevitaLend to wielofunkcyjny płyn do soczewek, który może być stosowany do wszystkich rodzajów miękkich soczewek kontaktowych, zarówno silikonowo-hydrożelowych, jak i hydrożelowych. Płyn ten skutecznie oczyszcza, dezynfekuje i nawilża soczewki. Może być również stosowany do ich przechowywania. Dostępne są dwie pojemności produktu: 100 ml i 360 ml.