Krople do oczu

Strona główna / Krople do oczu

Wyświetlanie 15 z 5 wyników

Krople do oczu

Krople do oczu to obowiązkowy produkt dla każdego człowieka, niezależnie czy nosi okulary korekcyjne, czy soczewki kontaktowe. Odpowiednie nawilżenie oczu jest bardzo istotne dla komfortu widzenia oraz zdrowia narządu wzroku. Dlatego też zawsze warto mieć ze sobą nawilżające krople do oczu nawet, gdy nie stosujemy korekcji wad wzroku.

Zespół suchego oka to obecnie często występujące schorzenie. Niektórzy nawet nazywają je chorobą cywilizacyjną, ponieważ cierpi na nie coraz więcej osób na całym świecie. Takie objawy, jak pieczenie, gorsze widzenie, czy dyskomfort mogą być spowodowane właśnie nadmiernym wysuszeniem gałki ocznej. Na ratunek idą krople do oczu nawilżające, tzw. sztuczne łzy, których zadaniem jest zastąpienie łez naturalnych, ważnego elementu prawidłowego funkcjonowania oczu. Gdy naturalnych łez jest za mało, oko wysusza się, powodując wystąpienie różnych dolegliwości. W takiej sytuacji warto zastosować krople do oczu bez recepty. Sztuczne łzy są szczególnie polecane osobom korzystającym z ekranów (komputer, telefon, tablet, telewizor) oraz użytkownikom soczewek kontaktowych.

Krople do oczu – oferta Lynx Optique

Lynx Optique to sieć salonów optycznych i sklep internetowy oferujący szeroką gamę okularów korekcyjnych, okularów przeciwsłonecznych, soczewek kontaktowych oraz akcesoriów. Wśród nich dostępne są również wysokiej jakości krople do oczu, pochodzące od renomowanych producentów: Santen i Johnson&Johnson.

Cantionorm® od Santen to idealna propozycja dla osób noszących soczewki kontaktowe. Te krople do oczu nie zawierają konserwantów, działają nawilżająco i dają natychmiastową ulgę suchym oczom. Bardzo dokładnie i szybko rozprowadzają się na powierzchni oka, wpływając na trzy warstwy filmu łzowego. Krople Cantionorm® nawilżają, natłuszczają i chronią powierzchnię oka. Produkt może być stosowany przez osoby z zespołem suchego oka, pracujących w pomieszczeniach klimatyzowanych i z ekranami komputerowymi.

Krople Blink Contacts od firmy Johnson&Johnson to delikatny produkt przeznaczony dla osób borykających się z umiarkowanymi objawami suchego oka. Sprawdzą się u osób pracujących z ekranami, w pomieszczeniach klimatyzowanych oraz noszących soczewki kontaktowe. Krople zaprojektowano tak, aby skutecznie i szybko redukowały dyskomfort, nawilżały oczy, a także podnosiły komfort noszenia soczewek kontaktowych.

Inną propozycją od Johnson&Johnson są nawilżające krople do oczu Blink Intensive Plus. Ten produkt o mocnym działaniu jest przeznaczony przede wszystkim dla osób o silnych objawach zespołu suchego oka. Innowacyjna formuła płynnego żelu znacznie dłużej utrzymuje się na powierzchni oka, dzięki czemu daje natychmiastowe i długotrwałe uczucie ulgi. Skład produktu bogaty jest w hialuronian sodu o wysokim stężeniu i środek łagodzący. Krople można stosować w ciągu dnia i na noc.

Johnson&Johnson Blink Intensive to alternatywa dla osób, które zauważają u siebie umiarkowane objawy zespołu suchego oka. Formuła tych kropli do oczu zapewnia ukojenie, długotrwałe nawilżenie, przy jednoczesnym wspieraniu naturalnej warstwy ochronnej oka. Lepkość produktu pomaga w uzyskaniu długotrwałego efektu ulgi.

Krople do oczu bez recepty – kiedy je stosować?

Zadaniem nawilżających kropli do oczu jest intensywne nawilżenie oczu i poprawienie komfortu widzenia. Krople, inaczej określane również mianem „sztuczne łzy”, mają w składzie głównie wodę i polimery pozwalające na utrzymanie wody na powierzchni oka (im więcej polimerów, tym silniejsze działanie nawilżające). Stosowanie kropli do oczu ma wiele zalet. Jest szczególnie istotne dla osób borykających się z zespołem suchego oka, jednak powinien z nich korzystać każdy, kto nosi soczewki kontaktowe, pracuje z ekranami, czy przebywa w pomieszczeniach klimatyzowanych. Odpowiednio nawilżone oczy są mniej podatne na wystąpienie zespołu suchego oka, podrażnienia i zaczerwienienia. Tym samym podnosi się jakość i ostrość widzenia. Krople można stosować nawet kilka razy dziennie. Alergicy, osoby o delikatnych oczach i użytkownicy soczewek kontaktowych powinni sięgnąć po krople do oczu bez konserwantów.