Dwutygodniowe

Wyświetlanie 14 z 4 wyników

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to, obok okularów korekcyjnych, najpopularniejsza metoda korygowania wad wzroku. Nic w tym dziwnego, są one wygodne, higieniczne i dostępne w przystępnej cenie. Soczewki kontaktowe to idealne rozwiązanie dla każdego, lecz szczególnie dla tych, którzy na co dzień nie chcą lub nie mogą nosić okularów optycznych. Okulary zmieniają wygląd twarzy. Dla niektórych jest to plus, dla innych duża wada oprawek, z którą nie chcą się pogodzić. Niektóre zawody i aktywności uniemożliwiają noszenie okularów, dlatego też najlepszym sposobem na korekcję wzroku są właśnie soczewki kontaktowe.

W sklepach znajdziemy soczewki kontaktowe twarde i miękkie, jednak to te drugie są najczęściej wybierane przez użytkowników. Szkła kontaktowe miękkie produkowane są z polimeru, zwanego hydrożelem lub hydrożelem silikonowym. Po uwodnieniu materiał ten staje się miękki i elastyczny. W skład takich soczewek wchodzi woda w proporcji od 36% do 70%. W soczewkach kontaktowych bardzo ważna jest przepuszczalność tlenu. W tych silikonowo-hydrożelowych za ten proces odpowiada silikon, a w soczewkach hydrożelowych jest to woda.

Rodzaje soczewek kontaktowych – podział

Soczewki kontaktowe dzielimy przede wszystkim ze względu na długość ich noszenia. Do najpopularniejszych zaliczamy soczewki kontaktowe jednodniowe, soczewki kontaktowe dwutygodniowe oraz soczewki kontaktowe miesięczne. Soczewki, o ile producent nie mówi inaczej, można nosić wyłącznie w ciągu dnia, co oznacza, że do spania muszą być one zdejmowane. Szkła kontaktowe jednodniowe są jednorazowe. Tym samym nie możemy ich zdjąć i założyć ponownie, nawet w ciągu tego samego dnia. Po każdym użytkowaniu należy je wyrzucić, a na oczy założyć nową parę z oryginalnego opakowania. Soczewki kontaktowe jednodniowe to dobry wybór dla osób, które noszą je okazjonalnie, podczas wakacji, na imprezę, czy do uprawiania sportów.

Szkła kontaktowe dwutygodniowe i szkła kontaktowe miesięczne można nosić odpowiednio przez 14 i 30 dni. Czas ten liczymy od momentu otwarcia opakowania producenta. Do określenia terminu przydatności liczymy pełne dni, a nie sumę dni, przez które je użytkowaliśmy. Wszystkie daty warto zapisywać w kalendarzu, aby nie zapominać o wymianie soczewek na nowe. Noszenie tego typu soczewek wiąże się z codzienną pielęgnacją. Szkła, gdy nie są noszone, powinny być przechowywane w specjalnym pudełku, w pełni zanurzone w płynie do soczewek. Po ich zdjęciu oraz przed każdym założeniem należy je dokładnie wyczyścić, również z wykorzystaniem specjalistycznego płynu.

Drugi podział soczewek kontaktowych dotyczy korygowanej wady wzroku. Do korekcji krótkowzroczności i nadwzroczności stosuje się soczewki kontaktowe sferyczne. Osoby, które borykają się z astygmatyzmem powinny sięgnąć po soczewki kontaktowe toryczne. Soczewki kontaktowe multifokalne przeznaczone są do korygowania starczowzroczności, czyli prezbiopii.

Soczewek kontaktowych nie należy dobierać samodzielnie. Nie należy również opierać wyboru na recepcie na okulary. Szkła kontaktowe to nie tylko moc, ale również inne parametry, takie jak krzywizna i średnica, które można określić wyłącznie z wykorzystaniem sprzętu optycznego. W związku z tym, przed zakupem soczewek kontaktowych należy przeprowadzić badanie wzroku u optometrysty lub okulisty.

Lynx Optique to sieć profesjonalnych salonów optycznych i sklep internetowy, w których można zakupić wysokiej jakości soczewki kontaktowe: jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, sferyczne, toryczne i multifokalne, od renomowanych producentów, takich jak Acuvue i Cooper Vision. W każdym sklepie stacjonarnym istnieje możliwość skorzystania z usług optometrysty i przeprowadzenia badania wzroku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów proponujemy tak kompleksową usługę, jak ją jest badanie wzroku wraz z możliwością zakupu odpowiednich soczewek kontaktowych.