Okulary do komputera

Strona główna / Okulary do komputera

Dlaczego warto ich używać?

Rozwój technologii sprawił, że korzystanie z urządzeń cyfrowych na stałe wpisało się w nasze życie. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że nadmiar światła niebieskiego emitowanego przez ekrany ma negatywny wpływ nie tylko na wzrok, ale także nasze zdrowie, również psychiczne.

Okulary do komputera przydadzą się nawet osobom, które nie mają wady wzroku. Dlaczego? Blokują szkodliwe, niebieskie światło emitowane przez ekrany urządzeń i niwelują odblaski. Dodatkowo okulary do komputera poprawiają ostrość i kontrast widzenia. 

Dzięki odpowiednio dobranym okularom do komputera możemy także podnieść swój komfort życia, bo mimo wielu godzin spędzonych przed monitorem ( było z elektroniką) nie będziemy odczuwali pieczenia, zaczerwienienia czy podrażnienia oczy.

Nie jesteśmy w stanie zupełnie wyeliminować kontaktu ze światłem niebieskim, dlatego warto zadbać o właściwą ochronę oczu. Okulary do komputera, które posiadają odpowiedni filtr pozwalają zminimalizować jego negatywne skutki.

Pamiętaj, że odpowiednia ochrona przed światłem niebieskim zapewni Ci:

  • lepszą koncentrację
  • lepszy sen
  • brak bólów głowy
  • brak zmęczenia oczu
  • brak rozmazanego widzenia
  • brak zaczerwienienia i suchości oczu

Kolejną istotną cechą okularów do komputera jest antyrefleks. Warto pamiętać, że w soczewkach bez antyrefleksu światło odbija się w sposób, który uniemożliwia komfortową pracę.

To właśnie antyrefleks niweluje odblaski świetlne, które powodują dyskomfort widzenia podczas pracy przy komputerze.

Jak wybrać idealne okulary do komputera?

W naszych salonach optycznych w wyborze idealnych okularów do komputera pomogą Ci dyplomowani optometryści i doradzą najlepsze rozwiązania!