Profesjonaliści, pracujący w gabinetach Lynx Optique to dyplomowani specjaliści, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem codziennie pomagają wielu pacjentom. Wizyta u specjalistów Lynx Optique to gwarancja najlepszego badania!

KIM JEST OPTOMETRYSTA I OKULISTA?

Optometrysta i okulista to zawody, których powołaniem jest ochrona i zdrowie Twoich oczu.

Okulista specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób oczu oraz wykonywaniu zabiegów chirurgicznych oczu. Zawód okulisty zdobywa się po ukończeniu studiów medycznych i specjalizacji okulistycznej.

Optometrysta przeprowadzając badanie wzroku, diagnozuje i koryguje wady wzroku (krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, presbiopię). Optometrysta przy pomocy specjalistycznych testów sprawdzi, jak funkcjonuje narząd wzroku i w przypadku zaburzeń (m.in. zaburzenia akomodacji, zaburzenia ruchów gałek ocznych, zaburzenia widzenia obuocznego) zaleci odpowiednią terapię widzenia.

Optometrysta dobierze soczewki kontaktowe i nauczy jak z nich korzystać. Udzieli rad z zakresu pielęgnacji oczu, ergonomii widzenia, bezpieczeństwa oczu w miejscu pracy. Optometrysta nie leczy chorób oczu, ale może wstępnie ocenić zdrowie narządu wzroku i w razie potrzeby pokieruje do lekarza specjalisty. Niezbędną wiedzę do wykonywania zawodu optometrysty zdobywa się na specjalistycznych pięcioletnich studiach z zakresu optometrii.

WIZYTA U SPECJALISTÓW LYNX OPTIQUE TO GWARANCJA NAJLEPSZEGO BADANIA!