Okulary korekcyjne to niezwykle ważny element codziennego użytkowania dla osób z wadą wzroku. Podczas wyboru idealnej pary okularów korekcyjnych powinniśmy kierować się przede wszystkim: naszymi potrzebami, stylem życia i przeznaczeniem.

Pamiętajmy, że okulary korekcyjne, które zostaną odpowiednio dobrane zarówno do naszej wady wzroku jak i stylu życia, nie tylko poprawią komfort codziennego życia, ale mogą nas uchronić przed bólem głowy czy zmęczeniem, które z drugiej strony mogą spowodować źle dobrane okulary.

Krótkowzroczność? Dalekowzroczność? Astygmatyzm? Starczowzroczność? Bez względu na to z jakim typem wady wzroku należy skorygować, odpowiednim i profesjonalnym doborem szkieł okularowych zajmie się lekarz okulista lub optometrysta w salonie Lynx. Na podstawie wywiadu oraz badania dobierze on rodzaj i moc szkieł okularowych, a także poleci powłokę, która sprawdzi się najlepiej przy naszym stylu życia np. Crizal Prevencia, która chroni oko przed nadmierną ekspozycją na światło niebiesko-fioletowe oraz przed promieniowaniem UV czy Opifog, która jest najlepszą i najbardziej trwałą powłoką chroniącą przed zaparowywaniem.