Chanel – ulubione okulary gwiazd, które nigdy nie wychodzą z mody

Chanel – ulubione okulary gwiazd, które nigdy nie wychodzą z mody

Strona główna / Ekspert radzi

W salonach optycznych Lynx Optique, dostępne są okulary korekcyjne oraz okulary przeciwsłoneczne  domu mody Chanel. Niezależnie od pory roku można znaleźć u nas najnowsze kolekcje oprawek, jak i ponadczasowe klasyki, które od lat mają wielu zwolenników. Nic w tym dziwnego, okulary Chanel to symbol luksusu, a także niepowtarzalnego stylu idącego w parze w wysoką jakością oraz trwałością oprawek. W każdym sezonie dom mody Chanel przedstawia nowe propozycje okularów od swoich projektantów. Co zatem będzie trendy w nadchodzącym sezonie wiosna/lato 2022?

Coco Chanel i historia marki

Założycielką marki Chanel jest Coco Chanel, francuska projektantka mody, która rozpoczęła swoją karierę od projektowania kapeluszy. Pierwszy sklep, Chanel Model, otworzyła w Paryżu w 1913 roku, a zaledwie sześć lat później jej butik został przemianowany na Dom Mody Chanel. Pierwszy rozgłos Coco Chanel przyniosła aktorka Gabrielle Dorziat, która założyła jednej z jej kapeluszy w sztuce „Bel Ami”. W roku 1921 łącząc różę, jaśmin, drzewo sandałowe i aldehydy, Coco Chanel stworzyła jeden z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnych i pożądanych zapachów – perfumy Chanel No.5.

Stroje projektowane przez założycielkę domu mody chętnie noszone były przez wszystkie europejskie księżniczki w latach 30. XX, a kilka lat później o jej propozycje upomniało się również Hollywood. Projektantce zaproponowano milion dolarów za tworzenie dwa razy w roku kolekcji dla amerykańskich sław. Do dziś gwiazdy czerwonego dywanu i światowego showbiznesu chętnie noszą oraz używają produktów z domu mody Chanel. Projekty są uwielbiane przez osobistości na całym świecie, noszą je m.in. Anna Wintour, Gwyneth Paltrow, Emma Watson, czy Penelopé Cruz.

Ciekawostką jest to, że Coco Chanel jest jedną z prekursorek praktyki polegającej na zatrudnianiu celebrytów do promowania swojej marki. Można zatem powiedzieć, że to właśnie francuska projektantka zainicjowała tak popularny w obecnych czasach influencer marketing. Ambasadorami marki, chętnie promującymi propozycje od Chanel, są m.in. Kristen Stewart, Diane Kruger, Keira Knightley, Pharell Williams, Lili-Vrose Depp, Blake Lively, czy Nicole Kidman.

„Im bardziej kobieta podkreśla swoją kobiecość, tym jest silniejsza”

W ciągu 100 lat swojego istnienia dom mody Chanel został jedną z najważniejszych marek w światowej branży modowej. Każda z proponowanych kolekcji stawała się hitem i motywem przewodnim sezonu, przez co często były, i wciąż są, one określane mianem wyznacznika mody. Marką przez wiele lat z powodzeniem kierował niemiecki projektant Karl Lagerfeld, który sam mówił o Coco Chanel, że „urodziła się, rozumiejąc kobiety z czasów, które miały dopiero nadejść”. To właśnie projektantce zawdzięczamy tweedowy żakiet, dżersejowy top w marynarskie paski, słomkowy kapelusz, perły oraz obowiązkowy element szafy każdej kobiety – małą czarną.

Wśród szerokiego asortymentu domu mody znajdziemy kolekcje odzieży, obuwia, kosmetyki, torebki, perfumy, a także okulary – korekcyjne i przeciwsłoneczne. A wszystko to opatrzone jest rozpoznawalnym na całym świecie logo – zespolonymi dwiema literkami C, tzw. twin CC. Coco Chanel, poza modą, miała drugą wielką i prawdziwą miłość, a był nią Arthur Boy Capel, angielski zawodnik polo – muza i miłośnik projektantki. Historia mówi, że Coco w swojej pracowni często wypisywała na kartkach „Coco i Capel”, a krzyżując pewnego razu pierwsze litery połączyła się na zawsze z ukochanym, tworząc symbol miłości oraz francuskiej marki Chanel.

Chanel – okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne 2022

Kolekcje okularów Chanel ściśle nawiązują do DNA tej marki. Są połączeniem klasyki z nowoczesnością, wygodą i niepowtarzalnym stylem. Modele opraw Chanel wzbogacają dodatki biżuteryjne, w tym również perły, jednak o unikatowym charakterze okularów zawsze decyduje prostota formy.

Kolekcja okularów Chanel na sezon wiosna/lato 2022 inspirowana jest paskiem na ramię kultowej torebki 11.12. Jest to łańcuszek przeplatany wysokiej jakości skórą cielęcą, który w tym roku stał się według projektantów również nieodłącznym elementem oprawek. Przymocowany do zauszników zdobi trzy wzory okularów przeciwsłonecznych i dwa modele oprawek korekcyjnych. W każdej parze okularów przeciwsłonecznych z łańcuszkiem zauważymy, że kolor skórzanego paska pasuje do odcienia zastosowanych szkieł. Dodatkowym elementem biżuteryjnym wykorzystywanym w tym sezonie jest pięć rodzajów charmsów: serduszko, perła, kamelia, podwójne C oraz subtelne litery CHANEL.

Symbole te zdobią zarówno oprawki korekcyjne, jak i okulary przeciwsłoneczne. Wśród proponowanych w tym sezonie modeli znajdziemy oprawy kwadratowe, prostokątne, owalne, a także kocie, motyle oraz pilotki. Okulary wykonane są z metalu, acetatu lub tytanu. Okulary z kolekcji Chanel mają nie tylko chronić przez słońcem, ale stanowią one również prawdziwe akcesorium modowe.

Oprawki optyczne – propozycje od Chanel na rok 2022

Łańcuszek przeplatany skórą występuje również w optycznej wersji linii okularów Chanel. Jest on stylowym dopełnieniem metalowych oprawek – motyli, a także tych kwadratowych, których wzór XL został dodatkowo ozdobiony na samej oprawce łańcuszkiem przeplatanym skórą dla podkreślenia spojrzenia. W najnowszej kolekcji okularów Chanel nie mogło także zabraknąć tytanu, znanego ze swojej lekkości, odporności oraz właściwości hipoalergicznych.

Kolekcję Chanel wiosna/lato 2022, dostępną w salonach optycznych Lynx Optique, dopełnia niezwykła wariacja na temat okularów metalowych. Linia poświęcona tematyce światła wykorzystuje delikatną linię strasu. Stras, czyli syntetyczna imitacja diamentu wykonana z oszlifowanego szkła, zdobi zarówno oprawki optyczne, jak i okulary przeciwsłoneczne. Nakładany ręcznie błyszczący stras dodaje niesamowitego blasku, a tworzy nowy, innowacyjny styl będący połączeniem stylu glamour z dziewczęcą i wyrafinowaną nutą. Znajdziemy go na mostach, zausznikach, w logo, a także będą one zdobiły całe oprawy.

Wśród najnowszych propozycji od domu mody Chanel znajdziemy również projekty w kolorze czarnym, dwukolorowym czarno-białym, szmaragdowej zieleni, granatowym i fuksji. Ich znakiem szczególnym są szerokie ozdobne zauszniki, wzmocnione pikowaniem, a także opatrzone logo – charakterystycznymi dla marki bliźniaczymi CC, zgodnie z trendem czerpiącym z popularnej w latach 90-tych logomanii. Wszystkie nowe modele są w pełni zgodne ze stylem samej Coco Chanel. Łączą w sobie elegancję, wyrafinowaną prostotę oraz ultra minimalistyczny wygląd z ponadczasowym stylem. Okulary optyczne i przeciwsłoneczne Chanel to luksus spajający w sobie wygodę, trwałość oraz charakter, nadający codziennym stylizacjom niepowtarzalnego szyku.