Prezent dla rodziców na Święta 2022 – TOP 5 najciekawszych propozycji

Prezent dla rodziców na Święta 2022 – TOP 5 najciekawszych propozycji

Strona główna / Ekspert radzi

Coraz częściej decydujemy się na zakup jednego, wspólnego prezentu świątecznego dla obojga rodziców. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż pozwala wybrać upominek z nieco wyższej półki cenowej, charakteryzujący się wyższą jakością. Oto top 5 prezentów na Boże Narodzenie 2022 dla rodziców.

Karta podarunkowa, która pomoże zadbać o wzrok

Karty podarunkowe stanowią jeden z uniwersalnych prezentów, zwłaszcza dla osób, które nie lubią otrzymywać kolejnych gadżetów. Warto jednak wybrać mądrze, tak aby upominek okazał się przede wszystkim praktycznym. Dobrym rozwiązaniem będą karty podarunkowe do salonów Lynx Optique, które opiewają na kwotę 200 zł, 500 zł lub 1000 zł, w zależności od wybranego wariantu. 

Rodzice, którzy otrzymają od swoich dzieci ten wspaniały prezent, będą mogli wykorzystać go na zakup okularów korekcyjnych bądź przeciwsłonecznych, soczewek kontaktowych czy innych akcesoriów, pomagających chronić wzrok. Jednocześnie posiadanie karty uprawnia do bezpłatnego badania wzroku, które przeprowadza dyplomowany optometrysta. Rodzice mają również możliwość skonsultowania się z profesjonalnym stylistą, który pomoże im dobrać oprawki do okularów, mając na uwadze przede wszystkim kształt i rysy twarzy. Wizyta w salonie Lynx Optique to najlepszy prezent, jaki można podarować rodzicom, o których zdrowie troszczymy się każdego dnia. Kartę podarunkową można nabyć stacjonarnie bądź online – w drugim przypadku zostanie ona dostarczona bezpłatnie pod wskazany adres.

Zobacz wyjątkowe karty podarunkowe do salonów Lynx Optique:

Ekspres do kawy

Większość osób rozpoczyna dzień od filiżanki kawy. Napój ten, wypijany w niewielkich ilościach, może pozytywnie wpływać na nasz organizm, natomiast z pewnością nie będzie szkodliwy dla zdrowia. Niemniej jednak warto wybierać najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowane ziarna, z których otrzymamy aromatyczną, doskonałą w smaku kawę. W jej przygotowaniu pomoże wysokiej klasy ekspres. Obecnie w sklepach znaleźć można wiele propozycji w różnych przedziałach cenowych. Niektóre modele wyposażone są w spieniacz do mleka czy młynek do ziaren, co znacznie upraszcza całą procedurę przygotowania napoju. Kupując ekspres do kawy, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim:

  • ilość miejsca na blacie, na którym stanie urządzenie – większe ekspresy sprawdzają się jedynie w dużych kuchniach, natomiast do mniejszych pomieszczeń dobrym rozwiązaniem będą modele na kapsułki,
  • funkcjonalność sprzętu,
  • preferencje rodziców,
  • łatwość utrzymania go w czystości,
  • koszty związane z jego użytkowaniem.

Robot sprzątający

Utrzymanie czystości w domowym zaciszu stanowi niemałe wyzwanie, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy na meblach czy podłodze osadzają się cząsteczki smogu. Ważne jest więc codzienne odkurzanie oraz odświeżanie powierzchni. W natłoku obowiązków domowych i zawodowych trudno znaleźć na to czas, dlatego doskonałym pomysłem na prezent dla rodziców będzie robot sprzątający. W podstawowej wersji robot ten usuwa z podłogi zabrudzenia w postaci kurzu, pyłu czy okruchów. Niemniej jednak można też zdecydować się na wersję nieco bardziej zaawansowaną, na przykład z funkcją mopowania. Nowoczesne roboty sprzątające są niemal bezobsługowe bądź wymagają jedynie niewielkiej pomocy w czyszczeniu. Istnieje możliwość odpowiedniego zaprogramowania ich, tak aby sprzątały w czasie, gdy domownicy są w pracy. Powrót do czystego, estetycznie prezentującego się mieszkania to najlepszy prezent, jaki można sobie sprawiać na co dzień.

Masaż we dwoje

W natłoku codziennych obowiązków trudno znaleźć chwilę dla siebie, nie mówiąc już o większym odprężeniu i relaksie. Dlatego też możemy zaprosić rodziców na masaż dla dwojga – do wyboru mamy wiele jego rodzajów, w zależności od potrzeb i preferencji. Największą popularnością cieszą się oczywiście masaże relaksacyjne, na przykład czekoladowe czy połączone z aromaterapią. Możemy również zdecydować się na masaż leczniczy, który pomoże poradzić sobie z nawracającymi bólami stawów czy kręgosłupa. Ważne, aby zabieg przeprowadzała osoba, posiadająca odpowiednie przygotowanie merytoryczne oraz doświadczenie zawodowe – najlepiej dyplomowany masażysta bądź fizjoterapeuta, w zależności od rodzaju zabiegu, jaki wybieramy. 

Oczyszczacz powietrza

Niezwykle praktycznym i pomagającym zadbać o zdrowie prezentem świątecznym będzie oczyszczacz powietrza. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele zanieczyszczeń przedostaje się do naszych płuc, czego objawem mogą być nawracające infekcje dróg oddechowych lub w skrajnych przypadkach astma. Nie jesteśmy w stanie w większym stopniu wpłynąć na jakość powietrza na zewnątrz, jednak możemy oczyścić to, które znajduje się w pomieszczeniach mieszkalnych. Warto więc pomyśleć nad zakupem dobrej jakości oczyszczacza, który pomoże pozbyć się wirusów, bakterii, grzybów, alergenów czy niebezpiecznych pyłów. Dodatkową funkcją urządzenia jest nawilżanie powietrza, co okazuje się bardzo przydatne zwłaszcza w sezonie grzewczym. Niektóre oczyszczacze działają niczym przenośne klimatyzatory, gdyż uwalniają do pomieszczeń schłodzone powietrze. Taka funkcja przydaje się natomiast w porze letniej. Warto pamiętać, że oczyszczacza powietrza używa się przez cały rok, nie tylko w okresie jesienno-zimowym.