Prezent dla dziadków na Święta 2022 – jaki prezent będzie idealny dla dziadków?

Prezent dla dziadków na Święta 2022 – jaki prezent będzie idealny dla dziadków?

Strona główna / Ekspert radzi

Zakup wspólnego prezentu bożonarodzeniowego dla dziadków wydaje się doskonałą alternatywą dla obdarowywania ich osobnymi upominkami. Praktyczne podarunki z pewnością spotkają się z uznaniem seniorów. Dobrze, jeśli dodatkowo pozwolą zadbać o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Oto kilka najciekawszych propozycji na gwiazdkowe prezenty dla dziadków.

Upominek, który pomoże zadbać o wzrok

Z wiekiem funkcje narządu wzroku zaczynają ulegać pogorszeniu, co jest skutkiem zachodzących w organizmie zmian, związanych z procesem starzenia. Ważne jest więc regularne badanie wzroku, które umożliwia sprawdzenie, czy nie pojawiła się lub nie pogłębiła zdiagnozowana już wada wzroku. Nie mniej istotny jest dobór odpowiednich okularów korekcyjnych bądź soczewek kontaktowych. Doskonałym pomysłem na prezent świąteczny dla dziadków będzie karta podarunkowa do salonu Lynx Optique

Dostępna jest ona w trzech kwotach – 200 zł, 500 zł lub 1000 zł. Środki pieniężne zakodowane na karcie można wykorzystać na zakup okularów korekcyjnych, przeciwsłonecznych, soczewek kontaktowych czy innych akcesoriów, które pomagają utrzymać prawidłową higienę narządu wzroku. Ponadto dziadkowie będą mogli skorzystać z bezpłatnego badania wzroku, które przeprowadzi dyplomowany optometrysta. Kolejną bezpłatną usługą jest konsultacja z profesjonalnym stylistą, pomagającym dobrać odpowiednie oprawki do okularów. Stylista kieruje się nie tylko preferencjami czy potrzebami klienta, lecz również wiedzą z zakresu dopasowywania okularów do kształtu i rysów twarzy. Karty podarunkowe można zakupić w salonach stacjonarnych bądź przez internet. W przypadku zakupu bonów online, zostaną one dostarczone pod wskazany przez klienta adres. Karta podarunkowa do salonu Lynx Optique to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają pomysłu na wyjątkowy prezent bądź szukają praktyczne upominku dla babci i dziadka.

Sprawdź:

Akcesoria medyczne

Dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie powinno stanowić priorytet dla osób starszych. Jeśli dziadkowie dysponują sprzętem, który coraz częściej się psuje bądź nie posiada zbyt wielu praktycznych funkcji, warto zakupić na prezent nowoczesne urządzenia elektroniczne, za pomocą których można dokonywać różnego typu pomiarów. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na ciśnieniomierz – dobrym wyborem będzie model, który umożliwia automatyczne zapisywanie uzyskanych wyników oraz dyktuje je na głos. Jednocześnie wysokiej klasy sprzęt powinien mierzyć tętno oraz posiadać czujnik arytmii serca. Cukrzykom natomiast warto podarować praktyczny glukometr, który umożliwi pomiar poziomu cukru we krwi bez konieczności nakłuwania opuszka palca. Jest on stosunkowo prosty w obsłudze i pozwala uzyskać miarodajne wyniki. Wśród przydatnych akcesoriów medycznych warto też wymienić pulsoksymetr, służący do pomiary wysycenia tlenem krwi. 

W trosce o czyste powietrze – oczyszczacz i nawilżacz

Zanieczyszczenia powietrza są w większości przypadków niewidoczne dla ludzkiego oka, jednak mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, których układ oddechowy i odpornościowy często jest osłabiony. Ciekawym pomysłem na prezent bożonarodzeniowy 2022 dla dziadków jest oczyszczacz powietrza. Bardzo dobrze sprawdza się on zwłaszcza teraz, w sezonie zimowym. Oczyszcza powietrze z cząsteczek pyłów, alergenów, ale też chorobotwórczych drobnoustrojów. Niektóre modele oczyszczaczy wyposażone są dodatkowo z funkcję nawilżania powietrza, choć tego rodzaju sprzęt można też dokupić osobno. Nawilżanie powietrza jest równie istotne, jak jego oczyszczanie, szczególnie w okresie grzewczym. Brak odpowiedniego nawilżenia przyczynia się bowiem do przesuszenia gardła, które stanowi doskonałe podłoże do rozwoju wirusów i bakterii.

Wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw i owoców

Warzywa i owoce powinny stanowić podstawowy element naszej codziennej diety. Dostarczają organizmowi cennych witamin i minerałów, natomiast są stosunkowo ubogie w kalorie. Osoby starsze mogą mieć jednak problemy ze spożywaniem warzyw i owoców, głównie ze względu na ich twardość. Doskonałą alternatywą są świeżo wyciskane soki, które można wypijać do posiłków lub w przerwach pomiędzy nimi. Zakup wyciskarki wolnoobrotowej do warzyw i owoców to świetny pomysł na gwiazdowy prezent 2022 dla dziadków, jednak urządzenie powinno być intuicyjne i proste w obsłudze. Wyciskarka wolnoobrotowa pracuje w taki sposób, aby w sokach znajdowało się jak najwięcej składników odżywczych. Jednocześnie sprzęt musi być łatwy w czyszczeniu – dobrze, aby poszczególne elementy można było myć w zmywarce. 

Elektryczny pas rozgrzewający

Bóle kręgosłupa, mięśni czy stawów to częsta przypadłość seniorów. W niektórych przypadkach można sobie z nią poradzić, wybierając terapię ciepłem. Dlatego warto sprezentować dziadkom elektryczny pas rozgrzewający, który najczęściej służy do ogrzewania okolicy lędźwiowej. Niemniej jednak coraz częściej można zakupić także pasy na ramiona czy inne partie ciała. Elektryczny pas jest bardzo prosty w obsłudze, a co najważniejsze, jego użytkowanie nie stwarza ryzyka poparzenia czy przegrzania naskórka. Warto z niego korzystać profilaktycznie bądź wspomagająco w rehabilitacji.