Jaki prezent dla taty na Święta Bożego Narodzenia 2022?

Jaki prezent dla taty na Święta Bożego Narodzenia 2022?

Strona główna / Ekspert radzi

Mężczyźni preferują upominki, które mogą wykorzystać w codziennym życiu – tą właśnie zasadą warto kierować się, wybierając prezent dla taty na Boże Narodzenie 2022. Możemy zaskoczyć go perfumami czy innego typu kosmetykami, jednak przy zakupie upominku powinniśmy pamiętać również o zdrowiu, które warto chronić nie tylko od święta.

Prezenty dla zdrowia

Dbając o urodę, nie można zapominać o zdrowiu, które ma się tylko jedno na całe życie. Dobrze, aby upominek świąteczny pomógł tacie zadbać o siebie także w kontekście prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeśli decydujemy się na zakup sprzętu elektronicznego, to rozważmy nowoczesny ciśnieniomierz z funkcją zapisywania wyników. Alternatywą dla cukrzyków będzie natomiast glukometr bez nakłuwania, który umożliwia bezbolesny pomiar poziomu cukru we krwi. 

Tymczasem w przypadku, gdy tata wyposażony jest już w różnego rodzaju sprzęty medyczne, warto pomyśleć nad zakupem karty podarunkowej na wybraną usługę bądź akcesoria. Praktyczny i wyjątkowy upominek stanowią karty podarunkowe do salonu Lynx Optique, które mogą opiewać na kwotę 200 zł, 500 zł lub 1000 zł 

Uprawniają one przede wszystkim do zakupu okularów korekcyjnych, lub okularów przeciwsłonecznych, soczewek kontaktowych bądź innych akcesoriów dostępnych w salonach. Jednocześnie obdarowany może skorzystać z bezpłatnej usługi badania wzroku, którą świadczy dyplomowany optometrysta. Badanie wzroku warto wykonywać regularnie, przynajmniej raz w roku. Celem jest sprawdzenie, czy zdiagnozowana wada nie pogłębia się bądź czy w międzyczasie nie pojawiły się żadne dodatkowe dolegliwości związane z narządem wzroku. Posiadacz karty podarunkowej może także skorzystać z bezpłatnej konsultacji ze stylistą, który pomoże dobrać odpowiednie oprawki. Dostosowanie wyglądu oprawek do kształtu twarzy wspomaga właściwą prezencję, a nawet optycznie odmładza. Kartę podarunkową Lynx Optique można nabyć w dowolnym salonie bądź zamówić pod wskazany adres – wysyłka vouchera jest bezpłatna i odbywa się w bardzo krótkim czasie, tak aby zdążyć z zakupem prezentu do świąt Bożego Narodzenia. 

Sprawdź:

Akcesoria, które pomogą zadbać o wygląd

Mężczyźni w coraz większym stopniu przykładają wagę do swojego wyglądu. Dotyczy to nie tylko osób młodych, lecz również starszych wiekiem, którzy chcą wyglądać elegancko i zawsze prezentować się dostojnie. Warto pomyśleć o zakupie upominku, dzięki któremu dbanie o siebie będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Doskonałą propozycją na prezent gwiazdowy będą okulary przeciwsłoneczne – nie dość, że chronią oczy to wyglądają stylowo.. W kontekście dbania o wygląd nie można zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu ubrań, zwłaszcza tych eleganckich. Do ich odświeżenia tacie posłuży parownica, która z powodzeniem zastąpi żelazko. Ciekawym rozwiązaniem jest też golarka do odzieży, pozwalająca usuwać drobne zmechacenia. 

Gadżety elektroniczne dla taty

Mężczyźni lubują się w różnego rodzaju gadżetach elektronicznych. Pamiętajmy, że te, które wybierzemy na prezent dla taty, powinny być przede wszystkim intuicyjne i proste w obsłudze. Wybór konkretnego produktu w dużej mierze zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy. W przypadku ograniczonych środków możemy zdecydować się na smartband – opaska, która posiada wiele ciekawych funkcji, w tym między innymi medycznych, pomagając mierzyć wybrane parametry życiowe. Dobrym wyborem dla osoby, która lubi słuchać muzyki, czy audiobooków będą słuchawki bezprzewodowe. Ważne, aby posiadały one funkcję tłumienia hałasu i redukcji szumów. Tacie, który dużo podróżuje, z pewnością przyda się nowoczesna kamera samochodowa. Pozwoli ona zadbać o bezpieczeństwo, a jednocześnie udokumentuje przebieg zdarzenia, gdyby doszło do stłuczki czy wypadku. Jeśli nasz budżet prezentowy jest nieco wyższy, warto rozważyć zakup smartwatcha (posiada on więcej funkcji, niż smartband) bądź tabletu. 

Klasyczne prezenty świąteczne dla taty

Wybierając prezent świąteczny, możemy zdecydować się na klasyczne produkty, które sprawdzają się w niemal każdym przypadku. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup:

  • skórzanego portfela,
  • etui na okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne
  • perfumy (idealnie sprawdza się zwłaszcza mieszanka rozmarynu, drzewa gwajakowego, cedru, mandarynki i anyżu),
  • zestawu miodów z renomowanej pasieki,