Emporio Armani® – nowoczesne, modne i stylowe okulary dla każdego

Emporio Armani® – nowoczesne, modne i stylowe okulary dla każdego

Strona główna / Ekspert radzi

Na rynku dostępnych jest wiele marek okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych, również tych oferowanych przez znanych na całym świecie projektantów. Wybór jest tak duży, że czasem trudno jest wybrać te jedyne oprawki, ponieważ w oko wpadło nam ich kilka. Na co warto zwrócić uwagę? Dlaczego warto rozważyć okulary marki Emporio Armani?

Armani – historia marki

Założycielem domu mody oferującego okulary marki Emporio Armani jest Giorgio Armani, włoski projektant. Zaczynał on swoją przygodę z modą jako dekorator witryn sklepowych, choć, co ciekawe, wcześniej chciał został lekarzem. Porzucił jednak szkołę medyczną na rzecz fotografii, aby ostatecznie zostać jednym z najbardziej znanych projektantów mody. Pierwsze projekty sygnowane nazwiskiem Armaniego pojawiły się w połowie lat 70-tych. Inspiracją dla projektanta mody był styl brytyjski, który miał ogromny wpływ na elitarny i klasyczny charakter kolekcji prezentowanych przez Giorgio Armaniego.

Historia marki Emporio Armani sięga roku 1981. To właśnie wtedy firma Giorgio Armani wypuściła na rynek pierwsze oprawki. Już niecałe dwadzieścia lat później, w 2000 roku Forbes ogłosił Giorgio Armaniego numerem 1 wśród światowych projektantów. Dziś mówi się, że Armani osiągnął największy sukces komercyjny w swojej branży w Europie.

Warto zauważyć, że Giorgio Armani zaprojektował kilkanaście strojów dla światowej sławy gwiazd, m.in. Lady Gagi, a na jego popularność wpłynęły również stroje projektowane do filmów, między innymi „Amerykański Żigolak”, w którym ubierał Richarda Gere. To nie jedyne zajęcie, jakiemu oddał się projektant. Właściciel marki Armani stworzył również projekt wystroju kilku pięter w budynku Burdż Chalifa, które służą jako hotel.

Okulary z linii Emporio Armani

Wśród produktów z linii Emporio Armani znajdziemy zarówno okulary przeciwsłoneczne, jak i okulary korekcyjne. Kolekcje oprawek dedykowane są dla kobiet i mężczyzn. Marka chciała, aby każdy klient mógł znaleźć coś dla siebie spośród oferowanych oprawek. To, co najbardziej cechuje okulary Armani, to wysmakowana elegancja, dzięki której mogą być elementem nie tylko modnej stylizacji, ale również modnego stylu życia oraz subtelne i czyste cięcia, tak bardzo lubiane przez Armaniego.

Docelowo linia Emporio Armani miała być skierowana do grona młodych odbiorców. Jednak obecnie są one pożądane przez wielu okularników, niezależnie od płci, czy wieku. To, że produkty z linii adresowane są do każdego, jest z pewnością cechą wpływającą na rozpoznawalność firmy.

Warto zauważyć, że marka Armani oferuje nie tylko ubrania, czy okulary, ale również zegarki, biżuterię, obuwie oraz perfumy. Produkty tej firmy tworzone są z myślą o tych osobach, które kochają wysoki standard i styl i jednocześnie wygodę.

Wśród oprawek natomiast, odbiorcy znajdą te wykonane z polimeru, prioponatu oraz innych tworzyw sztucznych. Dzięki temu okulary są lekkie, elastyczne i wytrzymałe, wygodne, a także świetnie się prezentują. Do wyboru są również różne kształty, wielkości i kolory oprawek. Taka różnorodność sprawia, że każdy okularnik znajdzie wśród produktów Emporio Armani coś dla siebie.

Okulary Emporio Armani wybierane są zarówno przez mężczyzn, jak i kobiet. Można je swobodnie dopasować do codziennego looku, a także stylizacji bardziej eleganckich, czy wieczorowych. Dla wszystkich tych, którzy poszukują okularów przeciwsłonecznych lub okularów korekcyjnych, które są jednocześnie wygodne, funkcjonalne i stylowe, marka Emporio Armani będzie najlepszym wyborem.

Okulary przeciwsłoneczne Emporio Armani znajdziecie w salonach Lynx Optique oraz na naszym sklepie online!