Łańcuszek do okularów – czy to dobry wybór?

Łańcuszek do okularów – czy to dobry wybór?

Strona główna / Ekspert radzi

Wszyscy, którzy śledzą najnowsze trendy w modzie zauważyli, że łańcuszki do okularów nie tylko wracają do łask, a wręcz podbijają wybiegi i czasopisma modowe. Jeszcze do niedawna większości z nas łańcuszki te kojarzyły się z naszymi babciami, które zakładały okulary tylko do czytania lub patrzenia z bliska, a przez pozostały czas oprawki spoczywały na łańcuszku. Otóż, to, co użyteczne, a jednocześnie ciekawe, nigdy nie wychodzi z mody, a wręcz powraca w nowoczesnej wersji podbijającej serca wszystkich okularników.

Warto dowiedzieć się, jakie są rodzaje łańcuszków, do jakich okularów pasują one najbardziej oraz jakie są obecnie najmodniejsze – aby wiedzieć czego szukać w salonach optycznych Lynx Optique  lub na naszym sklepie online.

Historia łańcuszka do okularów

Gadżet, jakim jest łańcuszek do okularów bił rekordy popularności w latach 90-tych XX wieku. Jego funkcja ówcześnie była czysto praktyczna – okulary miały być zawsze pod ręką, łatwe do odnalezienia i założenia, bez konieczności szukania ich w torebce, plecaku, czy całym domu. Wtedy również łańcuszki były łączone głównie z okularami korekcyjnymi.

Obecnie łańcuszki do okularów powracają w nowoczesnej formie. Tym razem mają być nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale również ładne oraz modne. Odpowiednio dopasowane do okularów i stylizacji stają się wyjątkowym elementem biżuterii. Łańcuszki od teraz nie muszą być noszone w pracy, czy podczas wykonywania innych obowiązków, ale również na wieczorne wyjście. Stanowią też piękny, biżuteryjny dodatek do każdej plażowej stylizacji w te wakacje. Niezmiennie, okularów nie trzeba szukać, są zawsze pod ręką, a co więcej wiszą na najmodniejszej części biżuterii.

Od wielu lat projektanci skupiali się na okularach, aby dostarczyć odbiorcom coraz to nowsze kształty, materiały i kolory oprawek. Okulary są obecnie nie tylko koniecznością w przypadku wad wzroku, ale stały się również dobrowolnym wyborem dla tych, którzy chcą urozmaicić swój codzienny look. Od teraz stylizacje te są wzbogacone również o ciekawe łańcuszki do okularów.

Łańcuszek do okularów – jaki wybrać?

Im bardziej popularne stały się łańcuszki do okularów, tym więcej ich rodzajów mamy obecnie do wyboru. Te tradycyjne, to łańcuszki wykonane ze stali chirurgicznej w kolorze srebra lub złota. Niektóre z nich mogą być uzupełnione o delikatny dodatek biżuteryjny, który nada temu elementowi charakteru. Tego typu łańcuszki z pewnością będą pasować do każdych oprawek okularowych, a także do dowolnie wybranej stylizacji, zarówno dziennej, jak i wieczorowej.

Innym rozwiązaniem są łańcuszki do okularów wykonane w pereł. Ten element biżuterii również powraca do łask i jest obecny w kolczykach, naszyjnikach, czy bransoletkach. Nic zatem dziwnego, że pojawia się również w tej ozdobie okularowej, zwłaszcza od marki, która wypromowała perły jako ponadczasowy symbol stylu – Chanel. Łańcuszek z pereł z pewnością sprawdzi się jako towarzystwo dla stylizacji dziewczęcych i romantycznych, ale również tych eleganckich.

Do okularów przeciwsłonecznych możemy dobrać bardziej odważne dodatki. Pierwszym z nich są plastikowe łańcuszki, które przypominają kolorowe łańcuchy. Są one widoczne i z pewnością będą przyciągać wzrok, ale jednocześnie dopełnią kolorową wiosenną i letnią stylizację. Drugą propozycją są łańcuszki wykonane z muszelek. Taki dodatek będzie idealnym uzupełnieniem plażowego looku.

Jak nosić łańcuszek do okularów?

Przede wszystkim warto pamiętać, że co za dużo to nie zdrowo. Jeśli stawiamy na widoczny łańcuszek do okularów, ograniczmy pozostałą biżuterię w okolicy twarzy. Wybierzmy mniejsze kolczyki i zrezygnujmy z ozdób na szyję.

Jeśli stawiamy na klasykę i praktyczną funkcję łańcuszka, powinien być on zakładany za szyją tak, aby zdjęte okulary mogły swobodnie leżeć na klatce piersiowej. Jeśli nasz łańcuszek jest bardzo długi, możemy owinąć go wokół szyi tworząc jednocześnie ozdobny choker.

Innym sposobem noszenia ozdobnego łańcuszka, szczególnie w przypadku okularów przeciwsłonecznych jest pozostawienie go z przodu. Co prawda, nie spełnia on wtedy swojej funkcji praktycznej, ale z pewnością urozmaica stylizację.

Aby mieć pewność, że łańcuszek jest odpowiednio dobrany do oprawek okularowych, warto udać się do profesjonalnego salonu optycznego, w którym doświadczony zespół pomoże w wyborze najbardziej pasującego gadżetu.