Okulary męskie – jak dobrze wybrać duże okulary?

Okulary męskie – jak dobrze wybrać duże okulary?

Strona główna / Ekspert radzi

Obecnie okulary to już nie tylko korekcja wzroku, czy ochrona przeciwsłoneczna, ale również modne akcesorium urozmaicające każdą codzienną stylizację. Niezależnie od tego, czy szukamy okularów korekcyjnych, czy okularów przeciwsłonecznych, mamy do wyboru wiele kształtów, rozmiarów i kolorów oprawek. Dzięki temu, w ofercie profesjonalnych salonów optycznych każdy znajdzie coś dla siebie. Okulary powinny zapewniać komfortowe widzenie, a także podkreślać indywidualny styl i nadawać niepowtarzalnego uroku. Aby to było możliwe, oprawki muszą być odpowiednio dopasowane do naszej twarzy. Na co zwrócić uwagę podczas wizyty u optyka, w salonie Lynx Optique? Przedstawiamy poniżej.

Duże okulary męskie – wizyta w salonie optycznym

Najważniejszym jest, aby po wybór okularów udać się do salonu optycznego, w którym doświadczony zespół specjalistów pomoże w doborze najodpowiedniejszych oprawek. Okulary w wersji XXL mogą nam się podobać na zdjęciu, ale niekoniecznie sami będziemy w nich dobrze wyglądać. U mężczyzn może pojawić się również potrzeba kupna okularów pasujących na większych rozmiarów głowę. W obu przypadkach należy zawsze przymierzyć okulary przed ich zakupem, ponieważ tylko wtedy będziemy mieć 100% pewność, że oprawki, dodatkowo dopasowane przez optyka, będą idealnie leżeć.

Czasami to wada wzroku definiuje na jakie oprawki będziemy mogli postawić. Grubość i kształt szkieł zależne są właśnie od wady, a niektóre szkła zwyczajnie nie mogą być włożone do dużych oprawek, czy do tych o specyficznym kształcie. Zanim zdecydujemy się na konkretne oprawki, warto skonsultować się ze specjalistą, aby ten sprawdził, czy umieszczenie w nich szkieł korygujących konkretną wadę wzroku będzie możliwe.

Jak odpowiednio dobrać duże okulary?

Przy doborze dużych okularów dla mężczyzn kierujemy się tymi samymi zasadami, jak w przypadku okularów klasycznych. Muszą one być odpasowane do kształtu twarzy, koloru włosów i oprawy oczu.

  1. Kształt twarzy

Zadaniem okularów w tym przypadku będzie delikatne, optyczne wymodelowanie twarzy. Osoby o twarzy kwadratowej powinny postawić na okulary okrągłe lub owalne, a te o twarzy owalnej – na prostokątne lub kwadratowe, z wyraźnie zaznaczonymi kątami. Mężczyźni o pociągłej twarzy będą lepiej wyglądać w okularach wysokich, a ci o twarzy szerokiej i rozbudowanej powinni postawić na oprawki wąskie. Osobom o większych głowach będą pasować duże oprawki, które optycznie pomniejszą twarz i samą głowę.

  1. Kolor włosów

Mężczyźni o ciemnych, brązowych lub czarnych, włosach najlepiej będą się prezentować w ciemnych oprawach okularowych. Odważniejsze osoby mogą postawić na okulary w kolorach kontrastujących: niebieskich, czerwonych, szafirowych, srebrnych, czy białych. Okularnicy obdarzeni ciemnym typem urody dobrze wyglądają również z oprawkach szylkretowych, beżowych i w odcieniach zgaszonej zieleni.

Mężczyźni o włosach jasnych, w odcieniach blond, mają szeroki wybór oprawek okularowych. Strzałem w dziesiątkę będą oprawki metalowe w kolorze złota lub srebra. Te masywniejsze mogą być musztardowe, bursztynowe, miedziane, a nawet burgundowe. Włosy rude natomiast najbardziej polubią się z kolorami z tej samej gamy: miedzią, bursztynem i szylkretem. Dla osób odważniejszych dobrym wyborem będą okulary fioletowe, niebieskie, szare i ciemnozielone.

  1. Oprawa oczu

Przy wyborze koloru oprawek okularowych nie bez znaczenia będzie kolor naszych oczu.

  • oczy niebieskie – okulary w odcieniach niebieskiego, brązowe, szare, bursztynowe
  • oczy brązowe – okulary w odcieniach niebieskiego i granatowego, zieleń khaki
  • oczy zielone – oprawki w kolorach ziemi: brąz, złoty, zieleń, a także fiolet, róż i czerwień
  • oczy piwne – oprawki brązowe, zielone i fioletowe

Odpowiedni dobór oprawek okularowych do koloru oczu podkręci ich naturalny kolor i sprawi, że będą one jeszcze bardziej widoczne.

Jak sprawdzić czy duże okulary dobrze leżą?

W przypadku każdych okularów, a szczególnie tych dużych, niezwykle istotnym jest, aby dobrze leżały one na twarzy, nie uwierały i nie uciskały, a także nie przemieszały się w niechciany sposób. Oprawki zbyt ciężkie i ciasne będą uciskać skronie, a tym samym powodować ból oraz dyskomfort. Niepoprawnie ustawione noski powodują, że okulary zsuwają się z nosa. Górna krawędź oprawki powinna znajdować się delikatnie poniżej dolnej linii brwi, aby ich nie zakrywać.

Gdy decydujemy się na duże oprawki warto zrobić również test dopasowania polegający na szerokim uśmiechnięciu się. Jeśli w tym momencie oprawki opierają się o policzki i podnoszą do góry oznacza to, że nie są to oprawki odpowiednie dla nas.

W salonach optycznych Lynx Optique dostępne są duże oprawki męskie i damskie, wielu znanych marek. Doświadczeni specjaliści są zawsze gotowi udzielić dobrej rady i pomóc w odnalezieniu wymarzonych oprawek okularowych.