Okulary przeciwsłoneczne z gradientem – u kogo sprawdzą się najlepiej?

Okulary przeciwsłoneczne z gradientem – u kogo sprawdzą się najlepiej?

Strona główna / Ekspert radzi

W sklepach optycznych znajdziemy wiele rodzajów okularów przeciwsłonecznych. Wśród nich są te z polaryzacją, lustrzane, wyposażone w filtr blue bocker, a także te z gradientem. Okulary przeciwsłoneczne mają nie tylko dopełnić ciekawą stylizację i nadać nam szyku, ale przede wszystkim zapewnić odpowiednią ochronę przez promieniowaniem słonecznym. Niezależnie od tego, na jakie okulary ostatecznie się zdecydujemy, zawsze musimy pamiętać, że ochrona oczu jest niezwykle ważna, nie tylko wiosną i latem, ale przez cały rok. A dlaczego warto zdecydować się akurat na okulary przeciwsłoneczne ze szkłami gradalnymi? Sprawdźcie poniżej.

Szkła gradalne a szkła pełne

Na początku należy wyjaśnić czym są okulary z gradientem i co je wyróżnia spośród innych, dostępnych w sklepach szkieł okularowych. Różnica tkwi w sposobie barwienia soczewek. W modelach gradalnych soczewka nie jest jednolita na całej swojej powierzchni. Jest ona przyciemniana stopniowo od góry. To oznacza, że soczewka jest najciemniejsza w górnej części, a na dole może być nawet zupełnie przezroczysta. W przypadku soczewek bez gradientu są one jednolicie barwione na całej swojej powierzchni. Warto zauważyć, że cieniowanie szkieł w okularach przeciwsłonecznych nie jest wyłącznie zabiegiem estetycznym. Zadaniem soczewek z gradientem jest ochrona oczu przed promieniami słonecznymi padającymi na twarz z góry, przy jednoczesnym nieograniczaniu widoczności podczas wykonywania codziennych czynności.

Okulary przeciwsłoneczne gradualne – dla kogo?

Soczewki gradualne to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią ciężkich, ciemnych, jednolitych okularów przeciwsłonecznych. Te z cieniowanymi szkłami wyglądają delikatniej, nie przytłaczają wizualnie twarzy i jej nie zasłaniają. Okulary z gradientem sprawdzą się u tych osób, które lubią, aby ich oczy były widoczne. Pasują one każdemu, ale szczególnie osobom o drobnych twarzach i o delikatnych rysach twarzy. Warto również podkreślić, że okulary gradientowe są bardzo nieoczywiste, a połączenie soczewki w ciekawymi i nowoczesnymi oprawkami sprawi, że nie będzie można oderwać oczu o ich posiadacza.

Okulary przeciwsłoneczne z gradientem to dobra propozycja dla tych, którzy lubią nosić oprawki przez większą część dnia, bez konieczności zdejmowania ich do czytania, korzystania z telefonu, rozmowy, czy podróżowania, na przykład komunikacją miejską. Tego typu okulary można nosić prawie o każdej porze dnia, niezależnie od okoliczności, ponieważ dzięki stopniowanemu przyciemnieniu, nie dają one efektu zbyt ciemnego obrazu. Noszenie ich jest bardzo wygodne, a jednocześnie chronią one nasze oczy przed działaniem promieni słonecznych. Soczewki gradalne sprawdzą się również u tych kierowców, dla których standardowe okulary przeciwsłoneczne zbyt mocno ograniczają widoczność. Okulary z gradientem ochronią ich oczy przed słońcem, a jednocześnie sprawią, że będą się oni czuć pewnie za kierownicą.

Soczewki gradalne wysokiej jakości

Wybierając okulary przeciwsłoneczne z gradalnymi soczewkami należy postawić na produkty wysokiej jakości. Aby mieć pewność, że nasze okulary spełnią nasze oczekiwania, warto wybrać się do profesjonalnego salonu optycznego, który oferuje nie tylko okulary z najwyższej półki, ale również usługi specjalistów, którzy pomogą nam w doborze najlepszych soczewek. Okulary przeciwsłoneczne powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, które zapewnią nie tylko trwałość produktu, ale również komfort noszenia.

Nie zapominajmy również, że szkła w okularach przeciwsłonecznych, aby odpowiednio spełniać swoją funkcję, muszą być pokryte odpowiednimi filtrami UVA i UVB, chroniącymi przed promieniami słonecznymi. Dlatego też, zanim dokonamy zakupu, trzeba upewnić się, że wybrane przez nas okulary takie filtry posiadają.

Cieniowane okulary przeciwsłoneczne oferowane są przez wiele marek, a wśród nich znajdują się Ray-Ban, Tom Ford, czy Carrera.