Okulary z nakładką – dla kogo?

Okulary z nakładką – dla kogo?

Strona główna / Ekspert radzi

Jeszcze do niedawna połączenie okularów korekcyjnych i ochrony przeciwsłonecznej wydawało się bardzo skomplikowane. Konieczne było rezygnowanie z wyraźnego widzenia, noszenie soczewek kontaktowych bądź nawet laserowa korekcja wady wzroku, aby móc zapewnić komfort swoim oczom w słoneczne dni, chroniąc je okularami przeciwsłonecznymi. Wiele osób noszących na co dzień okulary korekcyjne rezygnowało z ochrony przeciwsłonecznej, narażając się w ten sposób nie tylko na mrużenie oczu i mniej wyraźne widzenie, ale również na negatywne konsekwencje zdrowotne.

Oczy należy chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV nie tylko latem, ale tak naprawdę przez cały rok. Nawet w ponury jesienno-zimowy dzień może do nas docierać niebezpieczne promieniowanie, dlatego ochronę przeciwsłoneczną oczu powinniśmy mieć zawsze pod ręką. Jak zatem sprawić, aby ochrona oczu przed słońcem była jeszcze łatwiejsza?

Korekcja wady wzroku i ochrona oczu – czy to możliwe?

Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii, również w branży optycznej, pojawiają się coraz to nowsze i bardziej innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich są okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną. Stanowią one wyjątkową alternatywę dla okularników, którzy chcą również ochronić swoje oczy przez negatywnym działaniem promieni słonecznych i oślepiającymi refleksami. Dzięki takim nakładkom możemy cieszyć się zarówno wyraźnym widzeniem, jak i ochroną przed słońcem, a ich założenie zajmuje zaledwie kilka sekund.

Jak zatem działają okulary z nakładką przeciwsłoneczną? Są to standardowe oprawki, z zamontowanymi szkłami korekcyjnymi, do których dodatkowo otrzymujemy idealnie dopasowaną nakładkę przeciwsłoneczną. Dzięki temu mamy produkt 2w1 – korekcję wzroku i ochronę przeciwsłoneczną, bez konieczności zmiany okularów, czy zakładania soczewek kontaktowych. Takie nakładki przeciwsłoneczne posiadają odpowiednie filtry i powłoki, które skutecznie chronią oczy przez szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. W niektórych modelach znajdziemy również filtr polaryzacyjny.

Okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną – oferta

Nakładki przeciwsłoneczne są bardzo lekkie, dzięki czemu nie obciążają dodatkowo okularów i są wygodne w użytkowaniu. Co więcej, jest to rozwiązanie bardziej korzystne finansowo niż posiadanie dwóch par okularów: standardowych okularów korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych ze szkłami korekcyjnymi.

Pomimo tego, że nakładki przeciwsłoneczne nie są jeszcze bardzo popularnym rozwiązaniem, to znajdziemy w salonach optycznych szeroką gamę różnorodnych kolorów i kształtów okularów z nakładkami przeciwsłonecznymi. Są one dostępne, między innymi, w ofercie marki Emporio Armani, Tom Ford, czy Ray-Ban®. Modele te są nowoczesne i niezwykle modne, zgodne z obowiązującymi trendami.

Warto jednak pamiętać, aby nie kupować nakładek uniwersalnych, które teoretycznie można założyć do każdych oprawek okularowych. Istnieje niewielka szansa, że kształt takich nakładek będzie taki sam jak posiadanych oprawek. Nakładki mogą być za duże lub za małe w stosunku do oprawek, a także nie pasować do nich kształtem. Oprawki mogą wystawać spod nakładek lub być przez nie widoczne. O ile funkcja przeciwsłoneczna będzie zachowana, to efekt wizualny będzie nieelegancki i nieestetyczny. Dlatego też, przy zakupie okularów korekcyjnych z nakładkami przeciwsłonecznymi warto wybierać gotowe komplety 2w1, które zostały idealnie do siebie dopasowane przez producenta.

Montaż nakładek jest niezwykle prosty. Wystarczy jeden ruch, klik i nakładka już jest na swoim miejscu, aby z powodzeniem spełniać swoje zadanie. W tak samo łatwy sposób można ją zdjąć. Tajemnicą prostej i szybkiej obsługi nakładek jest system clip-on na magnes, który jest odpowiedzialny za pozostanie nakładki na swoim miejscu przez cały czas jej użytkowania.

Nakładki przeciwsłoneczne – dla kogo?

Okulary korekcyjne z nakładkami przeciwsłonecznymi do rozwiązanie dla każdego, komu zależy na jednoczesnej korekcji wzroku i ochronie przed promieniowaniem słonecznym. Ten nowoczesny model okularów szczególnie sprawdzi się u kierowców, nie tylko tych zawodowych, jak i amatorów spędzania czasu na świeżym powietrzu, jazdy na rowerze, wspinaczki górskiej, czy wędkarstwa.

Nakładki przeciwsłoneczne to także rozwiązanie korzystne finansowo. Nie musimy inwestować  w dwie pary okularów – okulary korekcyjne i okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi. Można powiedzieć, że kupując jedną parę okularów, dostajemy tak naprawdę dwie, które z powodzeniem mogą nam służyć przez długie lata. Nakładki przeciwsłoneczne, gdy nie są użytkowane, warto przechowywać w specjalnym etui, które ochroni je przed działaniem czynników zewnętrznych, porysowaniem, czy złamaniem.