Okulary z podwójnym mostkiem – to znaczy jakie? Dla kogo?

Okulary z podwójnym mostkiem – to znaczy jakie? Dla kogo?

Strona główna / Ekspert radzi

Okulary z podwójnym mostkiem to niewątpliwie charakterystyczny i dość specyficzny typ oprawek okularowych. Dlatego też przez lata narosło wokół nich wiele mitów, które w obecnym świecie niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Rozmawiając z okularnikami o tego typu okularach najczęściej usłyszymy, że to oprawki wyłącznie dla mężczyzn, które nie tylko zakłócają linię brwi, ale przede wszystkim dodają lat. Być może wiele lat temu, gdy wybór opraw oraz możliwości ich produkcji był znacznie ograniczony, tak właśnie mogło być. Współczesna optyka jest jednak niezwykle rozwinięta technologicznie, a projektanci opraw okularowych prześcigają się w pomysłach, aby zapewnić użytkownikom modne i komfortowe oprawki dla każdego.

Okulary z podwójnym mostkiem, zarówno te korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne, mogą być idealnym dodatkiem do codziennych stylizacji. Nadadzą im oryginalnego i wyrazistego wyglądu, wobec którego nie można przejść obojętnie. Ważnym jest jednak, aby tego typu okulary dobrać do kształtu twarzy i temperamentu, a będą one nam z powodzeniem służyć przez wiele lat.

Oprawki z podwójnym mostkiem – mity

Wciąż funkcjonujące mity dotyczące okularów z podwójnym mostkiem mogą się wywodzić z historii optyki i ówczesnych trendów. Wiele lat temu tego typu oprawy były głównie noszone przez mężczyzn, ponieważ w latach 20-tych ubiegłego wieku amerykańska firma Bausch&Lomb zaprojektowała aviatory z podwójnym mostkiem dla Sił Powietrznych USA. Kilkanaście lat później były już one jednak ogólnodostępne, dzięki firmie Ray Ban. Obecnie w ofertach salonów optycznych, takich jak Lynx Optique, znajdziemy nowoczesne oprawki korekcyjne i przeciwsłoneczne z podwójnym mostkiem, dla kobiet i mężczyzn, od znanych marek i projektantów mody.

Innym mitem dotyczącym tych okularów jest obawa, że zaburzają one linię brwi, dają efekt złączonej brwi, inaczej określanej mianem „monobrwi”, a także dodają lat. Być może u niektórych osób taki efekt może się pojawić, gdy założymy okulary niedobrane to rysów twarzy, czy kształtu brwi. Warto zatem przymierzyć kilka typów okularów, o różnych rodzajach podwójnego mostka. Przy dobrym dopasowaniu będą one podkreślać styl i urodę użytkownika, a także zapewniać wyraźne widzenie.

Okulary przeciwsłoneczne z podwójnym mostkiem

Użytkownicy okularów przeciwsłonecznych stawiają na te z podwójnym mostkiem już od wielu lat. Mówiąc bardziej konkretnie, najbardziej popularnym modelem tego typu opraw są okulary pilotki, inaczej nazywane również aviatorami. To właśnie po nie Polacy tak chętnie sięgają latem, jednocześnie obalając mit wiążący się z podwójnym mostkiem. W ofercie salonu optycznego Lynx Optique dostępne są okulary przeciwsłoneczne z podwójnym mostkiem od takich marek, jak Dior, Gucci, Polo Ralph Lauren, Prada, czy Ray Ban, zarówno w kolekcjach dla kobiet, jak i mężczyzn. Są one nowoczesne, wyraziste, a przede wszystkim niezwykle modne. Projektanci proponują wyjątkowe formy, kolory, które ochronią oczy przez promieniowaniem słonecznym, a każdej stylizacji nadadzą niepowtarzalnego i nowoczesnego charakteru.

Warto zwrócić uwagę, że w oprawkach znajdziemy podwójny mostek w różnych wariantach. W asortymencie dostępne są ramki z mostkiem cienkim, grubym, ozdobnym, prostym, wklęsłym, wypukłym, a nawet oprawki z mostkiem potrójnym. Dzięki tak szerokiemu wyborowi właściwie każdy, kto marzy o okularach z podwójnym mostkiem, znajdzie coś dla siebie.

Oprawy korekcyjne z podwójnym mostkiem

Te osoby, które stawiają na prostotę, nie muszą rezygnować z okularów z podwójnym mostkiem. Wystarczy, że wybiorą okulary o cienkiej i subtelnej ramie, wykonanej z metalu, w kolorze złotym lub srebrnym. Tego typu oprawki znacznie mniej rzucają się w oczy, a jednocześnie pełnią swoją rolę – są modne i intrygujące. Najmniej widoczne na twarzy będą oprawki o cienkim profilu, w jasnym odcieniu. Im grubsze i ciemniejsze okulary, tym są one bardziej widoczne. Warto również zwrócić uwagę na linię. Te najbardziej klasyczne to mostki o prostej linii bądź te z wklęsłym mostkiem górnym. Ładnie komponują się z one w linią brwi, a także nadają efekt łagodnego przejścia. Odważniejszą wersją opraw będą te z wypukłym mostkiem górnym, który kontrastuje z frontem oprawy, ale może zakłócać linię czoła.

Jak odpowiednio dobrać okulary z podwójnym mostkiem?

Oprawki z podwójnym mostkiem mogą optycznie wydłużać i wyszczuplać nos lub go skrócić, w zależności od tego jaki typ okularów ostatecznie wybierzemy. Oprawki te mogą odmienić rysy twarzy, nadać im ostrości, jak i zatuszować podbródek, czy wyraziste kości policzkowe. Aby odwrócić uwagę od zbyt dużego nosa, warto wybrać oprawki z nisko umiejscowionym mostkiem wypukłym w ciemnym kolorze. Model z wysoko zamocowanym mostkiem o jasnym kolorze skoryguje za mały nos, a także wysoko osadzone brwi. Za długi nos zostanie optycznie skrócony przez ciemną i grubszą belkę. U osób o okrągłej twarzy najlepiej sprawdzą się oprawki prostokątne i kwadratowe. Natomiast użytkownicy okularów obdarzeni wyrazistymi, kwadratowymi rysami powinni postawić na okrągłe modele okularów. Dobrze dobrane okulary z podwójnym mostkiem, o odpowiedniej wysokości belki, przywrócą proporcje twarzy.

Osoby, które po raz pierwszy sięgają po okulary z podwójnym mostkiem, przez co nie są do nich jeszcze przekonane, mogą wybrać cienkie oprawki metalowe, z równie subtelnym mostkiem. Nie zaburzą one rysów twarzy i linii brwi, a pozwolą na przyzwyczajenie się do nowego wyglądu. Im grubsza i ciemniejsza oprawa, tym mostek jest bardziej widoczny, a także mocniej odznacza się na twarzy. Na początek można postawić na jasne, stosowane kolory, takie jak złoto, czy srebro. Na odważnych okularników czekają oprawy czarne, szylkretowe, czy te z grubymi i ozdobnymi mostkami.

Aby wybrać okulary z podwójnym mostkiem, warto wybrać się do sprawdzonego i profesjonalnego salonu optycznego, jakim jest Lynx Optique. W każdym butiku na klientów czekają doświadczeni specjaliści, którzy podzielą się swoją wiedzą i pomogą w doborze najlepszych oprawek korekcyjnych, czy okularów przeciwsłonecznych. Nawet największy sceptyk okularów z podwójnym mostkiem znajdzie coś dla siebie w naszym asortymencie i przekona się, że tego typu oprawy mogą być noszone przez kobiety i mężczyzn, w każdym wieku, a tylko od nas zależy czy postawimy na te subtelne, czy odważne i wyraziste.

Znajdź swój salon: