Oprawy męskie na żyłkę

Oprawy męskie na żyłkę

Strona główna / Ekspert radzi

Wybór okularów nigdy nie powinien być przypadkowy. Zadaniem okularów korekcyjnych jest nie tylko poprawianie jakości widzenia i korygowanie naszej wady wzroku, ale również uzupełnianie wyglądu oraz codziennych stylizacji. Okulary powinny być odpowiednio dobrane do kształtu i rysów twarzy, karnacji, a nawet osobowości okularnika. To, jakie oprawki nosimy, może mówić innym osobom jacy jesteśmy, jaki jest nasz charakter i temperament. Niektórzy stawiają na modne, nowoczesne oprawki od znanych projektantów, inni na ponadczasowe klasyki. Niezależnie od tego, co wybierzemy pamiętajmy, aby okulary były zawsze dopasowane do naszej twarzy.

Z pewnością nie możemy wstydzić się noszenia okularów, a tym bardziej konkretnych oprawek, ponieważ mają one być naszą wizytówką. Nosimy je na co dzień, w różnych okolicznościach i do różnych stylizacji, dlatego muszą być one uniwersalne, a jednocześnie ładne i idealnie dopasowane. Wybierając oprawki okularowe bardzo często patrzymy na to, co nam się podoba na półce lub na plakacie, lecz niekoniecznie takie okulary będą dobrze wyglądać na naszym nosie. Istotnym jest, aby przed kupnem zawsze przymierzyć oprawki i dopasować je do naszej twarzy. Oprawki nie mogą być ani za małe, ani za duże, powinny także odpowiednio podkreślać brwi. Kupując oprawki bez przymierzania, na przykład w sklepie internetowym, ryzykujemy, że nie będą one odpowiednio do nas dopasowane.

Czym są okulary na żyłkę?

Oprawki na żyłkę to okulary półpełne lub, inaczej mówiąc, półobwódkowe, co oznacza, że oprawka nie okala szkieł okularowych w całości, a jedynie w pewnej części, na ogół w połowie. Oprawka pojawia się na górze i po bokach szkła, natomiast reszta jego obwodu wykonana jest ze specjalnej, bardzo wytrzymałej metalowej żyłki. Wykorzystanie tego typu materiału sprawia, że okulary są subtelniejsze i delikatniejsze, a jednocześnie lżejsze niż klasyczne, pełne oprawki. To, co najbardziej cenią sobie właściciele tego typu oprawek, to ich wytrzymałość. Co więcej, w przypadku ewentualnych uszkodzeń mechanicznych znacznie łatwiej wykonuje się na nich ewentualne naprawy. Pomimo tego, że naprawy nie są trudne, nie zachęcamy do wykonywania ich samodzielnie. W przypadku jakichkolwiek usterek warto udać się do profesjonalnego salonu optycznego, gdzie nasze okulary zostaną naprawione przez wykwalifikowanych specjalistów.

Okulary na żyłkę są niezwykle uniwersalne i w zależności od preferencji spełnią oczekiwania wielu okularników. Ci, którzy chcą, aby ich okulary były mało widoczne i niezasłaniające twarzy, mogą postawić na klasyczne oprawy na żyłkę, o cienkiej oprawie i stonowanym kolorze takim, jak czerń, czy brąz. Warto wtedy postawić na szkła prostokątne. Te osoby, które chcą, aby ich oprawy grały pierwsze skrzypce, mogą wybrać okulary o mocno odznaczającej się górnej oprawce, z ciekawym akcentem kolorystycznym, czy o nowoczesnym kształcie. W takim przypadku okularnik może postawić na szkła owalne, okrągłe, a nawet aviatory. Tak naprawdę wybór jest ogromny i to, na jakie oprawy męskie na żyłkę postawimy, zależy tylko od naszych osobistych upodobań.

Okulary na żyłkę – szczyt mody czy przeżytek?

Oprawki na żyłkę, podobnie jak wszystkie inne, powinny zostać przymierzone przez okularnika przed kupnem, aby sprawdzić, czy tego typu rozwiązanie będzie pasować do rysów twarzy. W zależności od kształtu buzi różny fason i typ takich opraw będzie odpowiedni. Co więcej, podczas zakupów należy również zwrócić uwagę na wymiary oprawki i szkieł, zauszników oraz mostka. Okulary męskie na żyłkę biły kiedyś rekordy popularności, następnie przez kilka lat zeszły do lamusa, by teraz powrócić do łask w nowej, bardziej nowoczesnej i modnej wersji. Na rynku dostępne są również damskie oprawki na żyłkę oraz modele typu „unisex” odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Kto powinien wybrać okulary na żyłkę?

Oprawki na żyłkę, szczególnie te klasyczne, są okularami dość delikatnymi, dlatego też będzie to dobry wybór dla osób, które nie chcą, aby ich oprawki rzucały się w oczy i grały rolę pierwszoplanową. Tego typu okulary są znacznie mniej widoczne niż klasyczne, pełne oprawki. Są również idealnym sposobem na odsłonięcie jak największej części twarzy. Okulary na żyłkę są bardzo uniwersalne, dzięki czemu pasują do wszystkich stylizacji, zarówno tych eleganckich, jak i mniej formalnych. Jednocześnie, nadają stylu i charakteru codziennemu lookowi. Większości osób męskie oprawy na żyłkę kojarzą się z prostokątnymi, dość wąskimi szkłami, przez co z początku mogą nie zyskiwać zbyt wielu zwolenników. Nic jednak bardziej mylnego. Obecnie profesjonalne salony optyczne proponują swoim klientom różne kształty i kolory opraw na żyłkę. Do wyboru są oprawy okrągłe, owalne, kocie, czy nawet typu „butterfly” i aviatory. To, na jaki kształt postawimy, zależy tylko od nas. Oprawki na żyłkę idealnie sprawdzą się u osób o trójkątnej twarzy, ponieważ wyrównują one proporcje twarzy, jednocześnie łagodząc rysy. Na oprawki na żyłkę mogą również z powodzeniem postawić okularnicy o owalnej buzi.

Nie tylko pełne oprawki pozwalają na zabawę kształtem, kolorem, czy stylem. Oprawki na żyłkę wcale od nich w tym nie odbiegają, dlatego też z dnia na dzień zyskują one coraz więcej zwolenników. Na okulary na żyłkę stawiają nie tylko mężczyźni, ale również kobiety i są to osoby w różnym wieku – dzieci, nastolatkowie, czy osoby dojrzałe. Dzięki temu, że wybór okularów na żyłkę jest tak duży, nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, czy osobowościowych. W salonie optycznym każdy znajdzie coś dla siebie. Okulary na żyłkę to dobre rozwiązanie dla tych, którzy szukają pośredniego rozwiązania pomiędzy pełnymi oprawami, a okularami patentkami, które nie posiadają w ogóle oprawek wokół szkieł. Okulary bezramkowe, pomimo tego, że są najmniej widoczne, jednocześnie są bardzo delikatne i mniej wytrzymałe. Dlatego też okulary na żyłce są dla nich idealną alternatywą.

Warto pamiętać, aby okulary na żyłkę kupować w wyspecjalizowanym salonie optycznym. Odradzamy dokonywania takich zakupów w niesprawdzonych miejscach, na bazarach, czy w sklepach internetowych. Zawsze należy sprawdzić, czy okulary są odpowiednio wykonane, z materiałów wysokiej jakości, a taką pewność zapewni nam właśnie profesjonalny salon. Jeśli nabędziemy okulary z niepewnego źródła może okazać się, że posłużą nam one znacznie krócej lub będą wymagały częstych napraw.

Zdjęcie: by freepick