Sezon zimowy 2021/2022 – jakie okulary będą najbardziej modne?

Sezon zimowy 2021/2022 – jakie okulary będą najbardziej modne?

Strona główna / Ekspert radzi

Sezon jesienno–zimowy powoli zaczyna rozkręcać się nie tylko w pogodzie, ale również w naszych codziennych stylizacjach. Ubrania i buty letnie chowamy na dno szafy, aby mogły one ustąpić miejsca ciepłym swetrom, kurtkom i szalikom. Skoro praktycznie cała nasza szafa ulega zmianie z powodu kolejnych pór roku, dlaczego nie możemy również zmienić dodatków, w tym okularów? A powinniśmy, ponieważ trendy obowiązujące w najbliższym sezonie są wyjątkowe i wszechstronne na tyle, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Trend 1 – techno modernizm

Techno modernizm w modzie okularowej widnieje pod hasłem „the future is now”, a w samym trendzie króluje minimalizm, proste formy i lekkość. To, co najbardziej charakteryzuje te oprawki to przede wszystkim rozmiar.

Okulary w formie oversize, bardzo szerokie, a wręcz przypominające maski, będą tej zimy niezwykle popularne na ulicach najmodniejszych miast. W parze z rozmiarem idą dwa sposoby wykonania tych okularów. Z jednej strony są to kolorowe zarówno szkła, jak i oprawki, a z drugiej strony transparentne, matowe i metalowe okulary. Marką, która zdecydowanie promuje trend techno-modernizmu jest Dolce&Gabbana. To właśnie w gamie produktów jest firmy odnajdziemy okulary charakteryzujące się redukcyjnym designem i industrialną transparentnością. Dla osób szukających najmodniejszych okularów przeciwsłonecznych na zimowe dni, warto zapoznać się z ofertą marki Oakley. Duże soczewki i przylegające do twarzy oprawki od tej marki to kwintesencja trendów. Można by powiedzieć, że trend techno modernizm jest dla odważnych, ale nic bardziej mylnego – jest dla każdego, kto chce w ciekawy sposób dopełnić swoją codzienną stylizację.

Trend 2 – Deco minimalizm

Trend ten ma przede wszystkim przywodzić na myśl luksus. Deco minimalizm to idealne połączenie nostalgicznego retro z formami współczesnymi. Takie unowocześnienie stylu retro możliwe jest dzięki wykorzystanym kształtom, a także inspiracji biżuterią i art deco.

W markach prezentujących trend deco minimalizm można zauważyć kształty i linie geometryczne, w tym szczególne kwadraty. Prada wykorzystuje swoje logo – trójkąt – i na nim opiera styl swoich okularów w sezonie zimowym 2021/2022 i wszelkie inspiracje. Marka Persol stawia zaś na geometryczne linie, wzbogacone o małe, subtelne akcenty. Deco minimalizm to również bogactwo ciekawych kolorów, urozmaicające w nowoczesny i wyjątkowy sposób codzienne stylizacje.

Trend 3 – Code switch

Za tą ciekawą nazwą kolejnego trendu stoi przede wszystkim autentyzm. Ważne są emocje i ich otwarte wyrażanie, a tym samym odzwierciedlenie w dodatkach i stylizacjach. Code switch to element codziennej mody, który pozwala nam na ekspresję i wyrażanie siebie. Marki prezentujące okulary w tym trendzie opierają się na zabawie kształtem, który często jest przerysowany, a także na kolorach. Główną wykorzystywaną figurą jest trójkąt, a w teksturze oprawek królują różne printy. Taka różnorodność kształtów i kolorów sprawia, że oprawki w stylu code switch można z łatwością dopasować nie tylko do każdego looku, ale, co najważniejsze, do każdej osobowości.

Ze względu na pogodę i panującą na dworze aurę, okres jesienno-zimowy wielu osobom wydaje się smutny i szary. Dlatego też warto, dzięki codziennym stylizacjom, w tym również okularom, rozwiać tę zasępioną i ponurą atmosferę, a tym samym wprowadzić w codzienne życie kolor i ciekawe, odważne formy. To właśnie moda i najnowsze trendy mogą pomóc w nam w przejściu przez zimowe miesiące w pozytywny i energetyczny sposób.

Niezależnie od tego, czy stawiamy na trend techno modernizm, deco minimalizm, czy code switch, po okulary warto udać się do profesjonalnego sklepu optycznego. Pracujący tam profesjonaliści pomogą nam w dobraniu najodpowiedniejszych oprawek, które nie tylko będą pasować do wyglądu, ale również do naszej osobowości.