Gwarancja na zmianę wady wzroku dziecka

Gwarancja na zmianę wady wzroku dziecka

Strona główna / Ekspert radzi

Wzrok u dzieci rozwija się w zupełnie innym tempie niż u osób dorosłych. Wszelkie zmiany zachodzą znacznie szybciej, niezależnie, czy mówimy o zwiększeniu się wady, czy jej zmniejszeniu przy zastosowaniu odpowiedniej korekcji. Dlatego też niezwykle istotne jest, aby dziecko już od najmłodszych lat nosiło jak najlepiej dopasowane okulary z korekcją. Warto pamiętać, że jeśli zaburzenia widzenia zostaną wykryte na wczesnym etapie i wprowadzimy odpowiednią korekcję, może to trwale poprawić utraconą ostrość wzroku. Gdy dziecko skończy 9 lat, szanse na to znacznie maleją. W związku z tym o wadę wzroku trzeba zadbać najszybciej, jak to możliwe.

W związku z tym, że zmiany wady wzroku u dzieci zachodzą szybko, w salonach Lynx Optique można skorzystać z rocznej gwarancji przygotowanej na tę właśnie okoliczność. Taka propozycja daje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa rodzicom, którzy nie muszą się martwić, że co kilka miesięcy będą musieli ponosić koszty wymiany soczewek okularowych.

Gwarancja na zmianę wady wzroku u dziecka – jak działa?

Oferowana przez nas gwarancja jest bardzo istotna w przypadku korekcji wad wzroku u dzieci do 16 roku życia. Jest odpowiedzią na problemy związane z koniecznością częstych zmian soczewek. Jeśli wada wzroku dziecka zmieni się w ciągu 12 miesięcy od dnia wykonania badania, salon Lynx Optique wymieni jedną bądź obie soczewki – w zależności od potrzeb – na inne, tej samej klasy, co poprzednie, czyli soczewki o innej mocy, ale o tej samej konstrukcji i wykonane z tego samego materiału.

Aby skorzystać z proponowanej przez nas gwarancji, należy z paragonem, receptą oraz okularami, które wymagają wymiany szkieł, udać się do salonu Lynx Optique, w którym kupiono dziecku okulary. Z tej gwarancji można skorzystać jeden raz. Jeśli w związku z wymianą soczewek pojawi się różnica w cenie, spowodowana na przykład dodatkowymi powłokami, które rodzic chciałby zakupić, różnicę pokrywa klient.

Gwarancja na okulary dla dzieci – poczucie bezpieczeństwa

Dwunastomiesięczna — gwarancja na zmianę wady wzroku u dziecka to z pewnością oferta wyjątkowa. Salony optyczne nieczęsto proponują taką usługę swoim klientom. W salonach Lynx Optique taka gwarancja przysługuje każdemu rodzicowi czy opiekunowi, gdy zakupi u nas okulary dla dziecka, które nie ukończyło jeszcze 16 lat. Co więcej – jest ona całkowicie bezpłatna. Prawo do skorzystania z gwarancji nadawane jest automatycznie przy zakupie okularów. Aby z niej skorzystać, trzeba dołączyć do bezpłatnego programu lojalnościowego MediClub.

 

Taka możliwość to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa dla rodzica, który staje przed koniecznością zakupu okularów dla dziecka. Nierzadko wymiana soczewek w okularach dla dzieci jest konieczna nie tylko ze względu na uszkodzenia, ale właśnie z powodu szybkiej zmiany wady wzroku, która zarówno może się zmniejszyć, jak i zwiększyć. Korzystający z naszych usług rodzice nie muszą się martwić, że co kilka miesięcy będą stawali przed koniecznością kupowania nowych okularów dla dzieci.

Zachęcamy, aby korzystać z usług salonów optycznych, które oferują serwis na najwyższym poziomie. Świadczy o tym nie tylko jakość produktów i obsługa, ale również możliwość korzystania z różnych gwarancji, dopasowanych do potrzeb klientów. W Lynx Optique od lat obserwujemy, z jakimi problemami i trudnościami borykają się nasi klienci. Dlatego też codziennie działamy tak, aby zapewnić im pomoc i spełnić ich oczekiwania, a także by mogli długo i z przyjemnością korzystać z ulubionych okularów.

Gwarancja w punktach

  • Bezpłatna gwarancja przysługuje każdemu po zakupie okularów dla dziecka poniżej 16 roku życia. W dniu, gdy dziecko kończy 16 lat, gwarancja wygasa.
  • Gwarancja obejmuje jednorazową wymianę 1 lub 2 soczewek korekcyjnych.
  • Soczewki wymieniamy na soczewki o innej mocy, ale o tej samej konstrukcji (tego samego rodzaju) i wykonane z tego samego materiału co poprzednie.
  • Gwarancja obowiązuje w salonie, gdzie zakupiono okulary.
  • Warunkiem realizacji gwarancji jest udział w bezpłatnym programie lojalnościowym MediClub.