Szkła korekcyjne

Szkła korekcyjne

Strona główna / Ekspert radzi

Tradycyjne soczewki, korygujące krótkowzroczność, nadwzroczność oraz astygmatyzm. Polecamy soczewki renomowanego producenta – firmy Essilor.

Soczewki asferyczne

W przypadku wyższych korekcji, soczewki tradycyjne mogą delikatnie wpływać na zniekształcenia w peryferyjnych polach widzenia. Dzięki soczewkom asferyczynym widzenie staje się bardziej naturalne, a obraz mniej zniekształcony. Dodatkową zaletą jest także to, że takie soczewki są bardziej płaskie i cieńsze niż soczewki klasyczne, co pozwala cieszyć się lekkimi, estetycznymi okularami. Polecamy soczewki asferyczne firmy Essilor.

Soczewki personalizowane

Najnowsze rozwiązania techniczne w dziedzinie optyki pozwoliły stworzyć nową generację – soczewki personalizowane. Dzięki nowej technologii pacjenci otrzymują możliwość korzystania z Wysokiej Rozdzielczości Widzenia podczas wszystkich aktywności, bez względu na to gdzie patrzą i jaką receptę posiadają. Zalety soczewek personalizowanych:

 • Doświadczenie czystego i niezwykle ostrego widzenia, nawet przy słabym oświetleniu,
 • Zdolność do bardzo precyzyjnego rozróżniania szczegółów obserwowanych obiektów w każdym otoczeniu,
 • Poprawia postrzeganie kolorów i tekstur nawet przy słabym oświetleniu.

Typ soczewki personalizowanej: Soczewki Essilor f-360°.

Soczewki relaksacyjne

Głównym zadaniem soczewek relaksacyjnych jest zapewnienie oczom mniejszego zmęczenia podczas długotrwałego patrzenia na bliskie i pośrednie odległości. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza, że większość dnia spędzamy np. przed monitorem komputera czy też ekranem telefonu.

Jeżeli w trakcie czytania książki, pracy przy komputerze lub korzystaniu z telefonu odczuwają Państwo bóle głowy, zmęczenie oczu, nieostre widzenie lub bóle szyi to znak, że oczy narażone są na większy wysiłek i są zmęczone. Dzięki szkłom Eyezen możemy załagodzić te objawy!

 Szkła Eyezen jednocześnie chronią oczy dzięki zastosowaniu filtra szkodliwego promieniowania niebieskofioletowego oraz zapewniają im relaks dzięki specjalnie zaprojektowanej strukturze soczewki, która zapewnia dodatkową pomoc podczas korzystania z ekranów.

Dodatkowo zastosowanie niewielkiej zmiany mocy w dolnej części soczewki pomoże zredukować zmęczenie oczu wynikające z długotrwałej pracy z bliska, a to pozwoli zachować prawidłową ergonomię pracy i utrzymać wysoką wydajność przez cały dzień.

Materiały soczewek

W ofercie salonów Lynx Optique mogą Państwo znaleźć wiele materiałów soczewek okularowych. Materiał soczewki warunkuje jej grubość, odporność oraz lekkośćSpecjalista Lynx Optique kierując się Państwa korekcją, oczekiwaniami, stylem życia oraz wyborem oprawy doradzi odpowiedni materiał soczewek.
Poniżej przedstawiamy wybrane rodzaje materiałów:

 • Orma: podstawowa i atrakcyjna cenowo soczewka,
 • Trexa/Trivex: soczewka bardzo odporna na pęknięcia do opraw bezramkowych
 • Airwear: bardzo lekka i odporna soczewka do aktywnego trybu życia
 • Ormix: pocieniona soczewka na każdą sytuację,
 • Stylis: cienka soczewka oferująca dyskrecję i elegancję
 • Lineis: najcieńsza soczewka w ofercie Essilor, idealna dla wysokich wad wzroku.

Powłoki na soczewki

W salonach Lynx Optique znajdą Państwo szeroką ofertę powłok antyrefleksyjnych.Specjaliści Lynx Optique pomogą wybrać najlepszy dla Państwa antyrefleks, uwzględniając unikalne właściwości poszczególnych powłok oraz Państwa wymagania i aktywności.
Używanie soczewek z podstawowym rodzajem antyrefleksu przynosi wiele korzyści, takich jak: zmniejszenie odbić światła., czy bardziej estetyczny wygląd okularów. Jednakże soczewki z powłokami antyrefleksyjnymi wyższej klasy potrafią dużo więcej:

 • polepszają komfort i kontrast widzenia, poprawiają widzenie kolorów,
 • są zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu,
 • są zdecydowanie odporniejsze na zarysowania,
 • posiadają dodatkowe filtry (Crizal UV, Crizal Prevencia).

Soczewki z powłoką CRIZAL eliminują przeszkody dobrego widzenia.

Światło jest źródłem życia na ziemi! Fotosynteza, witamina D to tylko przykłady, które przedstawiają ogromną rolę światła w funkcjonowaniu życia na ziemi. Światło może niestety być również szkodliwe.
Należy pamiętać, że szkodliwe promieniowanie UV, działa nie tylko na naszą skórę, lecz również na nasze oczy. Działanie tego światła ma charakter kumulatywny, może prowadzić do pojawienia się chorób takich jak zaćma czy AMD oraz przedwczesnego starzenia się oka. Ochrona przed UV jest szczególnie ważna u dzieci!

Najnowsze badania wskazują, że nie tylko światło UV jest szkodliwe dla naszych oczu, ale również światło niebiesko-fioletowe emitowane przez ekrany urządzeń elektronicznych, negatywnie wpływa na komórki siatkówki oka powodując ich obumieranie, co prowadzi do przyspieszenia choroby zwyrodnieniowej plamki żółtej (w skrócie AMD), jednej z przyczyn ślepoty. Niebiesko-fioletowe światło wpływa również na samopoczucie, choćby na regulację cyklu dobowego. Zwiększona ilość światła niebieskiego wpływa na zmniejszone wydzielanie melatoniny i może prowadzić na przykład do problemów ze snem.

Soczewki Crizal eliminują 5 przeszkód dobrego widzenia i chronią oczy przed promieniami UV:

 • powłoka antyrefleksyjna redukuje odbicia,
 • powłoka odporna na smugi i odciski palców,
 • powłoka odporna na zarysowania,
 • powłoka odporna na zbieranie się kurzu,
 • powłoka antywodna ułatwiająca czyszczeni okularów 

Crizal Prevencia chroni oko przed nadmierną ekspozycją na światło niebiesko-fioletowe oraz przed promieniowaniem UV. Dzięki temu dno oka oraz przednie części oka są zabezpieczone przed uszkodzeniem oraz istnieje mniejsze ryzyko pojawienia się wielu poważnych chorób oka.

Soczewki z uszlachetnieniem Crizal Prevencia są przeznaczone dla każdej osoby przebywającej zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach. Polecane są dla osób pracujących przy monitorach, sztucznym świetle, dla kierowców. Soczewki te są też wspaniałym rozwiązaniem dla dzieci i młodzieży! Spędzają oni mnóstwo czasu na zewnątrz oraz przy monitorach komputera, smartfona, czy tabletu. Oczy dzieci są jeszcze bardziej narażone na szkodliwe promieniowanie (Soczewka oka 6 letniego dziecka przepuszcza aż 80% szkodliwego promieniowania).

Przeczytaj praca przy komputerze a zdrowie naszych oczu

Soczewski z powłoką OPTIFOG

Częstym problemem osób noszących okulary jest zaparowywanie szkieł. Potrafi być frustrujące i pojawić się w najmniej odpowiednim momencie przeszkadzając w wykonywaniu różnych czynności. Salony Lynx Optique mają rozwiązanie tego problemu – to szkła z powłoką Optifog, która nie paruje!
Opifog jest najlepszą i najbardziej trwałą powłoką chroniącą przed zaparowywaniem.