Tom Ford – od domu mody Gucci do własnej marki okularowej

Tom Ford – od domu mody Gucci do własnej marki okularowej

Strona główna / Ekspert radzi

Tom Ford jest znaną i bardzo lubianą marką na rynku modowym. Niewielu jej zwolenników  wie jednak, że historia założyciela, a zarazem głównego projektanta firmy, ma bardzo dużo wspólnego z domem mody Gucci. To właśnie tam Tom Ford stawiał swoje pierwsze kroki w świecie mody, zdobywał doświadczenie, aby po dziesięciu latach współpracy stworzyć własną markę modową, tak chętnie noszoną przez gwiazdy i celebrytów na całym świecie. Marka Tom Ford to kolekcje odzieży damskiej i męskiej, obuwie, kosmetyki, perfumy, a także wyjątkowe okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne. Tom Ford wierzy w ogromną siłę tego akcesorium jako pierwszego, które zostaje zauważone, dlatego też najnowsza kolekcja okularów z pewnością nie rozczaruje miłośników marki. Okulary przeciwsłoneczne i oprawki optyczne od domu mody Tom Ford dostępne są w salonach stacjonarnych oraz sklepie internetowym Lynx Optique.

Tom Ford – narodziny marki

Założyciel tej marki modowej urodził się w latach 60-tych w Teksasie, w rodzinie pośredników w handlu nieruchomościami. Ze względu na częste przeprowadzki, edukacja projektanta nie była stabilna, a ostatecznie porzucił on wybraną przez siebie szkołę, aby brać udział w reklamach telewizyjnych w Nowym Jorku. Po kilku udanych kampaniach reklamowych Tom Ford zdecydował się na podjęcie studiów z zakresu architektury wnętrz. To właśnie w tym czasie zrodziła się u niego miłość do mody i projektowania. Udało mu się ukończyć studia z architektury, jednak jego umiejętności modowe były bardziej doceniane i to one zaczęły stanowić podstawę jego przyszłej kariery zawodowej.

Tom Ford trafił do domu mody Gucci w 1994 roku, a początek tej historii możemy zaobserwować w bijącym rekordy popularności filmie „Dom Gucci” („House of Gucci”). Pracę w domu mody rozpoczął od projektowania odzieży damskiej, a z biegiem lat zaczął tworzyć również ubrania dla mężczyzn. Po przejęciu marki Gucci przez Yves Saint Laurent, Tom Ford pozostał z marką, a nawet został awansowany na jej dyrektora kreatywnego. Jednakże w 2004 roku pojawił się konflikt pomiędzy nim a dyrektorem generalnym grupy o wizję artystyczną, w związku z czym projektant postanowił założyć nową firmę oferującą okulary i odzież pod swoim własnym imieniem. Już w 2005 roku, tuż po ogłoszeniu powstania marki, Tom Ford podpisał umowę z firmą Marcolin Group, która miała być odpowiedzialna za produkcję oraz dystrybucję zaprojektowanych przez niego oprawek optycznych i okularów przeciwsłonecznych.

W propozycjach od Toma Forda zauważymy silną wizję nowoczesności połączoną z czarującym urokiem. Kolekcje od projektanta charakteryzują się dbałością o szczegóły, ekskluzywnymi materiałami, oraz przede wszystkim innowacyjnym oraz prowokującym wzornictwem. To wszystko, a także kluczowe wartości marki odnajdziemy w kolekcjach okularów Toma Forda. Proponowane oprawki są połączeniem współczesnych form i stylu vintage, a wszystkie modele oznaczone są symbolem marki – eleganckim, metalowym „T”, ułożonym w pozycji poziomej na zawiasie i zauszniku okularów. Do najbardziej kultowych modeli należą Whitney, Jennifer, Cary, Leo oraz te przeciwsłoneczne noszone przez Jamesa Bonda w filmach o agencie 007 – Marko, Henry i Snowdon.

James Bond to nie jedyna znana postać, która kojarzona jest z okularami Toma Forda. Jego propozycje są chętnie noszone przez takie gwiazdy, jak Jennifer Lopez, Jay-Z, Justin Timberlake, Britney Spears, Brad Pitt, czy George Clooney.

Okulary Tom Ford – czym się wyróżniają?

To, co charakteryzuje okulary optyczne i przeciwsłoneczne od Toma Forda, to mistrzowskie połączenie stylu glamour i vintage z nowoczesnym wyrafinowaniem. Każda para okularów wykonywana jest we Włoszech, z największą starannością, z materiałów najwyższej jakości. Wśród proponowanych oprawek znajdziemy te okrągłe, kwadratowe, kocie, czy pilotki. Okulary dostępne są w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach, a wszystkie zostały zaprojektowane tak, aby oprócz wyjątkowego stylu zapewniały również komfort oraz wygodę noszenia.

Kolekcja okularów od Toma Forda na wiosnę/lato 2022 to przede wszystkim różnorodność – stylów, modeli i kolorów. Różnorodność ta ma oferować nie tylko wyjątkowy look i funkcjonalność, ale przede wszystkim ma zaspokajać różne nastroje i osobowości klientów marki. Klasyczne modele są unowocześnione, aby iść z duchem czasu. Niewątpliwie estetyka Toma Forda sięga lat jego młodości, czyli lat 70-tych, a jej odzwierciedlenie możemy zauważyć w propozycjach oversizowych, takich jak model Fonda, czy geometryczna Jacquetta. Ciekawą, nowoczesną propozycją jest model Wyatt, który można określić hipsterską wersją oprawek typu kocie oko. Oscar natomiast to płaskie, lekkie oprawki ze składanymi zausznikami, które bez problemu mieszczą się w kieszeni koszuli.

Tom Ford Eyewear to nie tylko wyjątkowy styl i charakter, ale również wysokiej jakości włoskie rzemiosło Made-in-Italy. To, co wpływa na wyrafinowany wygląd okularów i oprawek, to luksusowe materiały, eleganckie logo „T”, a także krzykliwe, czasem wręcz prowokujące kształty. W okularach optycznych zastosowano innowacyjną technologię Blue Block, która zmniejsza zmęczenie oczu, poprawia komfort widzenia, szczególnie podczas wielogodzinnej pracy przed ekranem komputera.

Z pewnością można powiedzieć, że projekty okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych od domu mody Tom Ford są takie same, jak jego założyciel – śmiałe i odważne. To właśnie innowacyjne formy, a wręcz buntownicza stylistyka przyciągnęła uwagę i zachęciła tak wielu odbiorców marki. Okulary wykonywane są z wysokiej jakości acetatu lub metalu, a wszystkie okulary przeciwsłoneczne posiadają filtr UV skutecznie chroniący oczy przed działaniem promieni słonecznych.

Tom Ford – eyewear dla kobiet i mężczyzn

Niewątpliwie okulary od Toma Forda podkreślają charakter użytkownika, a także nadają twarzy nowego, wyrazistego wyrazu, wobec którego nie można przejść obojętnie. Proponowane oprawki, dostępne w ofercie salonu optycznego Lynx Optique, to modele klasyczne i te bardziej nieszablonowe, ale zawsze modne oraz podążające za najnowszymi trendami. Niezależnie od tego, czy podstawimy na okulary o cienkich metalowych oprawkach, czy te masywne z acetatu, możemy mieć pewność, że dokonamy dobrego wyboru. W przypadku okularów Tom Ford nie ma złych wyborów, a dzięki szerokiej gamie modeli, kolor, kształt i charakter oprawek można z łatwością dopasować do swojej osobowości. Tom Ford niezmiennie od wielu lat pomaga swoim odbiorcom w budowaniu własnego stylu, poczucia klasy oraz wyjątkowej pewności siebie.