Transitions – innowacyjna ochrona przeciwsłoneczna

Transitions – innowacyjna ochrona przeciwsłoneczna

Strona główna / Ekspert radzi

To, jak ważna jest ochrona naszych oczu przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, nie jest dla nikogo tajemnicą. Ochrona UV powinna nam towarzyszyć nie tylko latem, ale przez cały rok. Również zimą, gdy mogłoby się wydawać, że słońce nie jest tak silne, jego promienie odbijają się od wody i śniegu, trafiając w nasze oczy z nawet zdwojoną siłą. W związku z tym okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV powinniśmy mieć zawsze przy sobie.

Okulary przeciwsłoneczne – ochrona UV

Wychodząc na dwór dbamy o to, aby chronić naszą skórę i włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Stosujemy kremy z filtrem i inne specjalistyczne kosmetyki zawierające filtr UV. Dzięki temu przez dłuższy czas możemy cieszyć się zdrową skórą i lśniącymi włosami. Nie inaczej jest w przypadku naszych oczu. Promieniowanie UVA i UVB jest dla nich bardzo szkodliwe. Zbyt duża ekspozycja na światło słoneczne może powodować wystąpienie różnych chorób, takich jak zaćma i zwyrodnienie plamki żółtej, a w rezultacie negatywnych konsekwencji dla zdrowia całego organizmu. Brak okularów przeciwsłonecznych podczas przebywania na dworze możemy porównać do opalania bez kremów z filtrem UV.

Okulary przeciwsłoneczne z pewnością dodają szyku i charakteru codziennym stylizacjom, sprawiają, że nie musimy mrużyć oczu po wyjściu z pomieszczenia, ale przede wszystkim dbają o zdrowie i kondycję naszych oczu. Istotnym jest, aby nosić okulary przeciwsłoneczne wyposażone w odpowiednie filtry UV. Nie bez znaczenia będzie również powłoka antyrefleksyjna. Kupując okulary przeciwsłoneczne należy zwrócić uwagę na informację o zastosowanej przez producenta mocy filtra. Najlepszymi będą okulary posiadające filtr UV 400, który w 100% pochłania promieniowanie słoneczne. Powłoka antyrefleksyjna zapobiega odbijaniu się światła od okularów, a tym samym od oka.

Szkła przeciwsłoneczne Transitions – styl i wygoda

Szkła przeciwsłoneczne z linii Transitions to modne i komfortowe rozwiązanie dla każdego, ale szczególnie przypadnie do gustu osobom, które poza ochroną przeciwsłoneczną poszukują również perfekcyjnej korekcji wzroku. Lynx Optique, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, użytkowników okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych, proponuje nowoczesne, inteligentne soczewki fotochromowe Transitions od Essilor. Ich innowacyjność polega przede wszystkim na tym, że szkła szybko adaptują się do różnych warunków oświetleniowych, zapewniając tym samym najlepszy komfort widzenia. Soczewki Transitions chronią oczy przed światłem niebieskofioletowym, promieniowaniem UV, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Ogromną zaletą jest również to, że oprawy do soczewek Transitions możemy wybrać spośród całej oferty salonów Lynx Optique aby idealnie pasowały do naszego stylu.

Szkła fotochromowe, a takimi są właśnie Transitions to soczewki, które same dostosowują się do panujących warunków. W pomieszczeniach są transparentne, a wraz z rosnącą intensywnością światła słonecznego ciemnieją. Cząsteczki znajdujące się w materiale tworzącym samobarwiące szkła okularowe rozwijają się pod wpływem promieni słonecznych, tym samym przyjmując część wpadającego światła. Dzięki temu przezroczyste szkła korekcyjne w kilka sekund zamieniają się w okulary przeciwsłoneczne chroniące oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Połączenie okularów korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych to ogromna wygoda. Dzięki nim możemy zapomnieć o noszeniu przy sobie dwóch par okularów, ciągłej konieczności ich zmiany, czy niewyraźnym widzeniu w słoneczny dzień.

Szkła Transitions od Essilor

W salonach optycznych Lynx Optique oferujemy cztery typy soczewek Transitions od Essilor. Niezależnie od tego, czy poszukujemy okularów przeciwsłonecznych, okularów przeciwsłonecznych z korekcją, czy okularów do jazdy samochodem, wśród produktów dostępnych w salonach Lynx Optique każdy znajdzie coś dla siebie.

  1. Transitions® Signature® GEN 8™

Szkła Transitions® Signature® GEN 8™ to inteligentne szkła, które gwarantują idealne przyciemnienie na zewnątrz przy jednoczesnym zachowaniu przejrzystości wewnątrz pomieszczeń. Zdrowie naszych oczu zapewnione jest dzięki szybkości reagowania na zmieniające się warunki oraz długotrwałej skuteczności szkieł. Dzięki temu wchodząc do pomieszczeń w słoneczny dzień nie musimy długo czekać aż soczewki staną się przejrzyste. Soczewki Transitions® Signature® GEN 8™ to nowoczesne, lekkie i inteligentne szkła fotochromowe, dzięki którym możemy cieszyć się komfortem, optymalnym widzeniem i ochroną oczu przez cały dzień.

Szkła Transitions skutecznie blokują promieniowanie UVA, UVB, a także filtrują szkodliwe promieniowanie niebieskofioletowe emitowane w pomieszczeniach. Tym samym redukują ryzyko wystąpienia chorób oczu, np. zaćmy, czy AMD.

Szkła dostępne są w 3 kultowych kolorach podstawowych i 4 żywych kolorach Style.

  1. Transitions XTRActive

Szkła Transitions XTRActive to propozycja dla wszystkich, ale przede wszystkim skierowana jest do kierowców i osób spędzających dużo czasu w samochodzie. Soczewki zapewniają wyjątkowy komfort widzenia podczas jazdy, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii oraz czułości soczewek na światło widzialne, Transitions XTRActive ciemnieją nawet wewnątrz auta – za przednią szybą samochodu, aby skutecznie chronić oczy kierowcy przed światłem słonecznym i oślepieniem. Standardowe szkła fotochromowe aktywują się pod wpływem promieniowania UV, więc nie zabarwiają się w samochodzie, gdzie szyby mają już wbudowany filtr UV. Natomiast szkła Transitions XTRActive zmieniają zabarwienie również w aucie.

Szkła Transitions XTRActive oferują swoim użytkownikom ochronę przez promieniowaniem słonecznym, ale również dzięki delikatnemu zabarwieniu w pomieszczeniach, soczewki osłaniają oczy przed rażącym światłem sztucznym. Szkła dostępne są w trzech kultowych kolorach.

  1. Transitions Style Colours

Szkła Transitions Style Colours to nie tylko skuteczna ochrona przed działaniem promieniowania UVA, UVB i niebieskofioletowego, ale również wyjątkowe, modne i stylowe, kolory. Firma Essilor proponuje soczewki fotochromowe Transitions w czterech wyrazistych kolorach, wobec których nie można przejść obojętnie.

Ponadczasowy i niezwykle praktyczny kolor bursztynowy to połączenie najnowszych trendów z modą vintage. Szkła te pasują właściwie do każdej oprawy, ale szczególnie wyjątkowo będą wyglądać w oprawach szylkretowych. Drugi kolor – ametyst – to rozwiązanie odważne, ale jednocześnie uniwersalne. Szkła w odcieniu fioletu, lilii i różu pasują zarówno do opraw w zimnych, jak i w ciepłych kolorach.

Szkła szmaragdowe są eleganckie, kobiece i nowoczesne. To bardzo wszechstronny kolor, który wygląda zjawiskowo w towarzystwie każdej oprawy. Szafir natomiast to kolor spokojniejszy, współgrający z oprawami niebieskimi i metalowymi.

  1. Transitions Style Mirrors

Szkła Transitions Style Mirrors to soczewki fotochromowe z efektem lustra, które skutecznie blokują promienie UV i niebieskie światło. Zastosowanie nowoczesnej technologii fotochromowej pozwala na skuteczną i szybką zmianę intensywności przyciemniania w zależności od warunków. Szkła z efektem lustra zapewniają spektakularny efekt, który wzbogaci każdą stylizację. Idealne dla osób, które lubią aby ich oczy były zupełnie niewidoczne na szkłami okularów.

Soczewki Transitions Style Mirrors dostępne są w czterech kolorach: niebieskim, złotym, zielonym i srebrnym.

Okulary przeciwsłoneczne – gdzie kupić?

Podobnie jak okulary korekcyjne, okulary przeciwsłoneczne należy kupować w pewnych i zaufanych salonach optycznych. Jednym z takich miejsc jest Lynx Optique. W naszych salonach oferujemy oprawki i szkła okularowe najwyższej klasy, w tym również szkła Transitions. Soczewki Transitions zawierające korekcję wzroku i ochronę przeciwsłoneczną, które możemy dopasować właściwie do każdych oprawek. Nasi klienci mogą wybrać te najlepsze dla siebie z całego asortymentu naszego salonu.

Znajdź swój salon: