Varilux®– nowoczesne soczewki progresywne

Varilux®– nowoczesne soczewki progresywne

Strona główna / Ekspert radzi

Współczesna optyka stale się zmienia, aby móc z powodzeniem spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zwykła korekcja wad wzroku nie jest już wystarczająca. Każdego dnia mamy do czynienia z coraz nowszymi bodźcami, urządzeniami, prowadzimy aktywny tryb życia, dlatego też potrzebujemy szkieł okularowych, które nie tylko za nami nadążą, ale również sprawią, że realizacja codziennych zadań będzie jeszcze łatwiejsza.

Lynx Optique, chcąc spełnić potrzeby i oczekiwania swoich odbiorców, oferuje nowoczesne i innowacyjne szkła progresywne Varilux® od Essilor. Soczewki te pozwalają na komfortowe widzenie na każdą odległość – z bliska, z daleka i na odległości pośrednie. Essilor posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji szkieł progresywnych. Pierwsze z nich firma ta wprowadziła na rynek już w 1959 roku. Od tego czasu systematycznie rozwija swoje technologie, aby w jak najlepszy sposób zapewnić najwyższą jakość widzenia osobom po 40 roku życia.

Szkła progresywne – dla kogo?

Szkła progresywne są przeznaczone dla osób, które skończyły 40 lat i na co dzień borykają się z dyskomfortem wynikającym z prezbiopii. Prezbiopia, to naturalny proces starzenia się oka. Badania wskazują, że aż 94% Polaków po 40-tym roku życia doświadcza pogorszenia jakości widzenia. Osoby z prezbiopią mają problem z widzeniem na bliskie odległości. Wraz z wiekiem elastyczność soczewki w oku zmniejsza się, powodując tym samym niższą zdolność oka do akomodacji. Inaczej mówiąc, trudniej jest skoncentrować wzrok na przedmiotach znajdujących się blisko nas, a obraz jest niewyraźny.

Dla osób po 40-tym roku życia konieczne może być posiadanie dwóch par okularów korekcyjnych: okularów do bliży i okularów do dali. Jednakże noszenie ich przy sobie i konieczność częstej zmiany nie jest komfortowa i może wzbudzać irytację. Na ratunek idą szkła progresywne, czyli takie, które w jednej soczewce okularowej posiadają kilka stref widzenia odpowiadających różnym odległościom patrzenia. Soczewka progresywna podzielona jest na trzy pola. Górne odpowiada za wyraźne widzenie z daleka, dolne – z bliska, a strefa pomiędzy nimi wspiera widzenie w odległościach pośrednich.

Szkła progresywne to ostre widzenie z różnych odległości, komfort noszenia i użytkowania, a także oszczędność. W przypadku posiadania dwóch par okularów musimy kupować dwie pary oprawek i odpowiednie do nich szkła korygujące wadę wzroku. Okulary ze szkłami progresywnymi to jedna oprawka i jedna para szkieł. Wybierając soczewki progresywne warto postawić na te nowoczesne, najwyższej jakości, aby widziany przez nie świat był zawsze wyraźny.

Varilux® w Lynx Optique

Szkła progresywne Varilux® od Essilor to wiele możliwości. Jak mówi sam producent, te szkła dedykowane są osobom aktywnym, które chcą czerpać radość z życia. W salonach optycznych Lynx Optique dostępne są wszystkie warianty szkieł Varilux® oferowane przez Essilor, a każdy z nich dostosowany jest do użytkownika i jego trybu życia. Szkła dają użytkownikom wiele korzyści, których standardowe szkła bardzo często nie mogą zapewnić.

Szkła Varilux® to przede wszystkim wyraźne widzenie bez ograniczeń. O ile wcześniejsze generacje szkieł progresywnych wymagały ruchów głową, aby odnaleźć ten punkt soczewki, w którym mamy wyraźne widzenie, o tyle Varilux X Design pozwala na naturalne poruszanie głową. Te nowoczesne szkła korekcyjne biorą pod uwagę potrzebę widzenia w bliży, dali i odległościach pośrednich, a szukanie konkretnego punktu wyraźnego widzenia nie jest już konieczne.

Soczewki Varilux X to łatwa adaptacja. Użytkownik szybko przyzwyczaja się do korzystania z nowych szkieł progresywnych, które zapewniają wyraźne widzenie w każdym punkcie szkła. Przejścia mocy są bardzo płynne, dzięki czemu użytkownik nie zauważa ich zmiany i może cieszyć się wyraźnym widzeniem na każdą odległość.

Szkła Varilux X®- technologia

Szkła progresywne z serii Varilux X to połączenie trzech innowacyjnych technologii: Xtend, Nanoptix i Synchroneyes. Technologia Xtend redukuje potrzebę poruszania głową w celu odnalezienia najlepszego obrazu pozwalającego na wyraźne widzenie. Dodatkowo, rozwiązanie to optymalizuje strefę widzenia w bliży co oznacza, że użytkownik może komfortowo widzieć wszystko, co znajduje się w jego najbliższej przestrzeni. Technologia Nanoptix odpowiada za redukcję zniekształceń obrazu, a także ułatwia adaptację do nowych szkieł. Technologia Synchroneyes natomiast pozwala na cieszenie się szerokim polem widzenia, bez deformacji i niewyraźnego obrazu.

Szkła Varilux X to okulary szyte na miarę. Dzięki unikalnym pomiarom zachowania w bliży, oka dominującego, ułożenia oprawy okularowej i fizjologicznych parametrów oczu, soczewki od firmy Essilor są idealnie dopasowane do każdego użytkownika.

Szkła Varilux®– różne warianty dopasowane do użytkownika

Firma Essilor proponuje kilka wariantów szkieł progresywnych Varilux, aby móc zapewnić użytkownikom produkt jak najbardziej dopasowany do ich potrzeb.

  • Varilux® Physio

Szkła Varilux® Physio to propozycja dla osób aktywnych. Wykorzystana technologia pozwala na stabilne widzenie w różnych odległościach – blisko, daleko i w odległościach pośrednich, a także na komfortowe przejścia mocy. Technologia W.A.V.E.™ 2.0 zapewnia wysoką rozdzielczość obrazu, szerokie pole widzenia i doskonały kontrast w każdych warunkach oświetleniowych. Szkła Varilux® Physio to również takie samo przejście mocy dla lewego i prawego szkła dzięki technologii Binocular Booster™.

  • Varilux® Comfort Max

Soczewki Varilux® Comfort Max to przede wszystkim bardzo szybka adaptacja i przyzwyczajenie do nowych szkieł. Polecane są w szczególności nowym użytkownikom szkieł progresywnych. Wygoda noszenia szkieł, naturalne widzenie i wyjątkowy komfort od pierwsza dnia korzystania ze szkieł sprawia, że wiele osób wybiera właśnie tę propozycję od Essilor.

  • Varilux® Liberty

Varilux® Liberty to szkła progresywne polecane zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym użytkownikom. Pozwalają one na harmonijne widzenie na każdą odległość, a w szczególności na wyraźne widzenie z bliska. Soczewki te są lekkie, przejrzyste i idealnie cienkie, dzięki czemu pasują praktycznie do każdego rodzaju oprawek okularowych.

  • Varilux® Digitime

Szkła progresywne Varilux® Digitime to propozycja specjalnie dla tych osób, które na co dzień korzystają z urządzeń cyfrowych, takich jak smartfon, komputer, czy telewizor. Można je określić jako „szkła biurowe” – dzięki nim widzimy dobrze z bliska oraz w odległościach pośrednich. Zapewniają one lepszą czytelność nawet małych czcionek. Dzięki swoim właściwościom sprawiają, że użytkownik nie musi przyjmować nienaturalnych postaw, aby wyraźnie widzieć ekran urządzenia. Varilux® Digitime to komfort, wyraźne widzenie i bezproblemowe korzystanie z urządzeń cyfrowych.

Każdego, kto chce skorzystać z wyjątkowych zalet szkieł progresywnych Varilux®, zapraszamy do salonów optycznych Lynx Optique. Nasz doświadczony zespół wysłucha potrzeb, przeprowadzi niezbędne badania i doradzi w doborze najodpowiedniejszych oprawek okularowych oraz szkieł progresywnych z linii Varilux®. Uzyskanie wyraźnego widzenia pomimo prezbiopii jeszcze nigdy nie było tak proste.