Jak okulary zmieniają twarz i jej charakter?

Jak okulary zmieniają twarz i jej charakter?

Strona główna / Ekspert radzi

Jak okulary zmieniają twarz? To pytanie tylko z pozoru może wydawać się banalne! Dobrze dobrane oprawki mogą całkowicie odmienić wizerunek ich właściciela. Jak okulary powinny leżeć? Czy ich kolor ma znaczenie? Podpowiadamy! 

Jeszcze kilka lat temu wiele osób decydowało się zmienić okulary korekcyjne  na soczewki kontaktowe. Obecnie jednak obserwujemy odwrócenie tego trendu. Oprawki okularów stały się ważnym elementem stylizacji, dlatego, zamiast je ukrywać, coraz częściej decydujemy się na ich ekspozycję. Odpowiednio dobrane mogą wizualnie zmieniać rysy twarzy i dodawać charakteru swojemu właścicielowi. 

Zmiana rysów twarzy – okulary i ich kształt 

Dobierając oprawki, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich kształt. To on bowiem będzie miał największe znaczenie w kontekście rysów twarzy. Może je podkreślić, lub nawet poprawić, jednak nieodpowiednio dobrany sprawi, że będziemy wyglądać niekorzystnie. 

Osoby z mocną linią szczęki i kwadratowym kształtem twarzy powinny zdecydować się na owalne oprawki, które optycznie złagodzą rysy. W tej roli dobrze sprawdzą się na przykład okrągłe korekcyjne okulary Gucci, które podkreślają nietuzinkowy styl i charakter. Dobrym pomysłem może okazać się również wybór okularów Vogue o tak zwanym „kocim” kształcie. 

Delikatne i subtelne oprawki (na przykład w okularach Armani) będą doskonałym wyborem dla osób o trójkątnej twarzy, które powinny położyć szczególny nacisk na zachowanie harmonii i odpowiednich proporcji.

Jeżeli posiadasz owalną i delikatną twarz, zdecydowanie możesz postawić na nieco cięższe i bardziej kanciaste oprawki. Pozwolą one na wydobycie z wizerunku nieco charakteru i na nadanie ci intrygującego wyrazu twarzy. 

Zmiana wyglądu twarzy – okulary i ich kolor

Podczas wybierania odpowiednich oprawek warto zwrócić uwagę również na ich kolor. W salonach optycznych Lynx Optique znajdziemy wiele różnych modeli, zarówno tych utrzymanych w klasycznej kolorystyce, jak i nieco bardziej odważnych, a nawet krzykliwych. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? 

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę dwa czynniki: kolor oczu i włosów. To do nich najczęściej dobieramy barwę oprawek okularów. Zasady doboru okularów do oprawy oczu i ich koloru są w tym przypadku podobne, jak podczas robienia makijażu. Osoby o niebieskich oczach będą wyglądały świetnie w brązowych okularach lub tych utrzymanych w odcieniach pomarańczy. Do zielonych oczu pasują różowe i czerwone oprawki, natomiast ciemne tęczówki będą doskonale podkreślone przez barwy fioletowe, czy wojskową zieleń. 

Podczas wybierania koloru oprawek warto sugerować się również kolorem włosów. Osoby z rudymi włosami świetnie wyglądają w miedzianych, czy złotych odcieniach (na przykład takich jak w klasycznych okularach Chanel). Włosy w kolorze blond można świetnie podkreślić niebieskimi, czy srebrnymi oprawkami. Bruneci i brunetki mogą z kolei pozwolić sobie na niemal każdy intensywny kolor okularów. 

Czy okulary wyszczuplają twarz?

Wiele osób zastanawia się, czy za pomocą odpowiednio dobranych okularów można optycznie wyszczuplić twarz. Jak najbardziej istnieje taka możliwość! Istotną rolę gra tutaj zarówno kształt, jak i kolor oprawek. 

Zasady dobierania oprawek do kształtu twarzy opisaliśmy już wyżej. W kontekście ewentualnego wyszczuplenia warto więc skupić się na kolorach. Zadbaj o to, aby były możliwie jak najbardziej intensywne i wyraziste. 

Doskonałym przykładem tego jak okulary zmieniają twarz, są grube zauszniki pokryte ciekawymi i fantazyjnymi zdobieniami. Mogą one optycznie wyszczuplić twarz, nadając jej przy tym charakteru a osobie noszącej temperamentu. 

Dobrze dobrane okulary mogą odmładzać! 

Badanie wzroku i postępująca utrata jego ostrości to czynniki, które bezpośrednio kojarzą się ze starzeniem i upływającym czasem. Warto odwrócić ten rodzaj myślenia. Świetnym przykładem tego jak okulary zmieniają twarz, jest bowiem ich zdolność do odmładzania.. 

W mediach coraz częściej można zauważyć aktorów, dziennikarzy i celebrytów, którzy występują publicznie w szałowych okularach o intensywnej kolorystyce. To nie tylko chwilowy krzyk mody, ale również sposób na odświeżenie własnego wizerunku i wizualne odmłodzenie. 

Wybór dobrze dobranych do twarzy okularów w towarzystwie odpowiedniej stylizacji może znacznie wpłynąć na to, jak jesteśmy odbierani przez innych. Modny kształt, czy kolor oprawek to czynniki, które mogą stać się kluczem do nowego i odmłodzonego wizerunku. 

Jak okulary zmieniają twarz – podsumowanie 

Odpowiedni dobór oprawek okularów to klucz nie tylko do realnej zmiany wizerunku, ale także do „naprawienia” tych elementów twarzy, które na co dzień nie są nam na rękę. O tym jak okulary zmieniają twarz, można przekonać się, wybierając odpowiednio dopasowany do niej fason oprawek. 

Mogą one nie tylko optycznie wyszczuplić twarz, ale także dodać jej wyrazistości i charakteru. Nowe oprawki w towarzystwie starannie dobranej stylizacji są w stanie również odświeżyć i odmłodzić wizerunek każdej osoby, niezależnie od płci i typu urody.